MSB 24 Bin Askeri Personel Alımı Yapıyor ! Terhis Şartı Var mı?

Milli Savunma Bakanlığı (MSB) Kara Kuvvetleri Komutanlığında görevlendirilmek üzere 24 bin askeri personel alımı yapılıyor. Personel alımında terhis şartı var mı? Haberimizde...

Askeri Personel Alım İlanları 04.11.2017, 16:05 08.02.2019, 20:38
MSB 24 Bin Askeri Personel Alımı Yapıyor ! Terhis Şartı Var mı?

Milli Savunma Bakanlığı (MSB), geçtiğimiz Mart ayında Devlet Personel Başkanlığı resmi sitesinde yayımladığı ilan ile Kara Kuvvetleri Komutanlığında görevlendirilmek üzere askeri personel alınacağını duyurdu.

BAŞVURACAK ADAYLARDA ARANAN GENEL ŞARTLAR

T.C. vatandaşı ve erkek olmak, uzman çavuş adayları en az lise ve dengi okul mezunu olmak, sözleşmeli er alımı için en az ilköğretim mezunu olmak, 25 yaşını bitirmemiş olmak, askeri okullardan ilişiği kesilmemiş olmak, boy ve kilon oranları tablosunda istenilen oranda olmak.

BAŞVURULAR DEVAM EDİYOR

Milli Savunma Bakanlığı Kara Kuvvetleri Komutanlığına uzman erbaş ve sözleşmeli er alım ilanına başvurular, 1 Aralık 2017 tarihine kadar devam edecek. İlanda talep edilen şartlara durumu uyan adaylar; http://www.msb.gov.tr genel ağ (internet) adresinden çevrimiçi (online) olarak başvuru yapabilecek.

'TERHİS ŞARTI KALDIRILSIN TALEBİ'

24 bin askeri personel alımında adaylara sunulan terhis şartından dolayı birçok aday söz konusu ilana başvuru yapamadıklarını sitemize gönderdikleri geri bildirimlerde belirttiler. Adaylar tarafından sitemize yapılan yorumlar ve geri bildirimlerde söz konusu alımlarda terhis düzenlemesinin yapılması talep ediliyor. Bu kapsamda adaylar askerlik terhis şartının kaldırılmasını talep ediyorlar.

Yorumlar (4)
Alp 2 yıl önce
Abim 1998 lilerde kabul etseniz bizimse bi şanlımız olsa madem terhis şartı olmadıgının bi anlamı olsun
Bilal 2 yıl önce
Yaş sınırı 30 çikartilsa
Remzi 2 yıl önce
Başvurdum bu vatan için can feda
Nuri Kiraç 1 yıl önce
Askerlik terhis şartı kaldırılsın vatanı ve milleti ni seven daha güçlü bir ordu icîn.terhis şartı kaldirilsin