MSB 24 Bin Erbaş Alımında Yaş Şartı Esnetilecek Mi?

Milli Savunma Bakanlığı bünyesinde alınacak 24 bin uzman erbaş ve sözleşmeli erbaş için adayların 'yaş şartı esnetilsin talebi' uygulanacak mı? Erbaş alımı yaş şartında son durum ne? Haberimizde...

Askeri Personel Alım İlanları 18.03.2017, 15:50 05.02.2019, 16:02
MSB 24 Bin Erbaş Alımında Yaş Şartı Esnetilecek Mi?

Milli Savunma Bakanlığı, Devlet Personel Başkanlığı resmi sitesinde yayımladığı iki ayrı ilan ile 11 bin uzman erbaş, 13 bin de sözleşmeli erbaş alımı yapacağını duyurdu. İlanın yayımlanmasıyla beraber başlayan başvurular 1 Aralık 2017'de sona erecek.

Milli Savunma Bakanlığının yayımladığı erbaş alım ilanlarına başvuru şartları arasında yaş şartı da yerini aldı. Uzman erbaş alımı başvuru şartları yayımlanan kılavuzda şu şekilde yer aldı:

* Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı ve erkek olmak

* Uzman çavuş adayları için en az lise ve dengi okul mezunu veya yurt dışındaki dengi okul mezunu olmak

* Askerlik hizmetini erbaş veya er olarak yapmış veya başvurduğu esnada yapıyor olmak

* Askerlik hizmetini erbaş veya er olarak yapmış olanlardan terhisinin üzerinden üç yıldan fazla süre geçmemiş olmak (03 Mart 2014 tarihi ve sonrasında terhis olanlar)

* Düzeltilmemiş nüfus kaydına göre 01 Ocak 2017 tarihi itibarıyla yirmi beş (25) yaşını bitirmemiş olmak (01 Ocak 1992 tarihi ve sonrasında doğanlar)

* Askerî okullardan ilişiği kesilmemiş olmak

Başvuru Kılavuzu İçin TIKLAYIN.

- Yaş Şartı Esnetilsin Talebi 

Uzman erbaş alım ilanını bekleyen adaylar, başvuru kılavuzunda yer alan yaş şartı nedeniyle hayal kırıklığına uğradı. Kamupersoneli.net olarak sitemize gelen yorumlar neticesinde adayların 'yaş şartı esnetilsin' talebini daha önce de dile getirmiştik.

Adaylar yaş şartı esnetilsin talebine Milli Savunma Bakanlığından henüz bir açıklama gelmedi. Zİyaretçilerimizin ve başvuru yapmak isteyen adayların yaş konusundaki mağduriyetlerinin bir an önce giderilmesini temenni ediyor.

MSB 24 bin erbaş alımı yaş şartında herhangi bir değişiklik olduğunda sizlere aktarmaya devam edeceğiz.

Yorumlar (58)
Komando 3 yıl önce
Yaş sınırı 30 ideal ve dinamik aklı başında bi yaş sınırıdır.. Sesimizi duyun ve bimere yazalım milli savunma Bakanlığıni arayalım arkadaşlar faydalı olur inşAllah
CAN 3 yıl önce
aynen arkadaslar bi̇mere yazalim ben yazdim bi̇ eli̇n nesi̇ i̇ki̇ eli̇n sesi̇ var en fazla i̇ki̇ daki̇kanizi aliyor bi̇zde bu vatanin evladiyiz unutmayin.
yusuf 3 yıl önce
yas 30 olsun cok guzel olur
Ümit Öztaş 3 yıl önce
Sayın yönetici jandarma genel komutanlığı da Millî Savunma bakanlığının bu maddesine takılıyor yaş üstü sınırı kademeli olarak 28 ila 30 olsun askerliğini yapmış olan adaylar için terhis şartı kaldırılsın 07.01.2017 Kanun Hükmünde Kararname ile ilköğretim okulu mezunlarına imkan tanındı bu da sadece Jandarma lojistik branşında oldu ve tekrar eski düzene geçildi ve bunun Jandarma Komando Ve Özel Harekât branşlarındada yapmasını istiyoruz ve bu konuda mağdur aile dayımız 3.000 ila 3.500 aile arasında değişmekte dikkate alınmasını arz ederim.
Erol 3 yıl önce
16 martta mulakata girdim terhis sartindan dolayi almadilar yasim tutuyir herseyim tamam 36 yerinr askerlgni yapmis sarti getirsinler biktik artik beklemekten.
Durmuş 3 yıl önce
Ewt yaş şartı esnetilsin ve orta öğretim li olan herkes de de şans tanınsın vatan savunmasının yası ve mezuniyet ı yoktur
ümit 2 yıl önce
yaş sınırı 35 olsa daha iyi olur bence
Mehmet 1 yıl önce
Bende uzman olmak istiyorum yetkililere sesleniyorum yasim 33
Polat 3 yıl önce
Yaş sınırının 30 olması ve askerlik şartının kaldırması gerekli. Memlekette bir sürü işsiz var. Ayrıca bu işi layıkıyla yerine getirecek yüz binlerce genç var. Herkese şans verilmeli.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın