MSB emekli subay ve astsubay alımı başvuruları devam ediyor

Milli Savunma Bakanlığı (MSB) 25 Ocak 2017 tarihinde yayınladığı duyuru ile emekli subay ve astsubay alımı başvurularının başladığı açıklamıştı. Başvurular devam ediyor.

Askeri Personel Alım İlanları 30.01.2017, 22:05 03.02.2019, 13:53
MSB emekli subay ve astsubay alımı başvuruları devam ediyor

Milli Savunma Bakanlığı (MSB) 25 Ocak 2017 tarihinde yayınladığı duyuru ile emekli subay ve astsubay alımı başvurularının başladığı açıklamıştı. MSB emekli subay ve astsubay alımı resmi internet sitesi üzerinden devam ediyor.

MİLLİ SAVUNMA BAKANLIĞI'NIN EMEKLİ SUBAY VE EMEKLİ ASTSUBAY ALIMI DUYURUSU

"14 Ocak 2017 tarihli Resmî Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren “Emekli Subay ve Astsubayların Millî Savunma Bakanlığında Personel ve Askeri Öğrenci Temin Faaliyetine Yönelik Hizmetlerde Görevlendirilmesine Dair Yönetmelik” kapsamında, emekli subay ve astsubaylar Milli Savunma Bakanlığı tarafından personel ve askeri öğrenci temin faaliyetlerinde görevlendirilebilecektir.

Görevlendirmeler, sürekli olarak kamu görevine alım şeklinde değil, süresi belirli görevlerin yapılması maksadıyla personelin ülkenin herhangi bir bölge/il/ilçesinde 5 gün, 15 gün, 1 ay vb. süreyle görevlendirilmesi şeklinde uygulanacaktır.

Görevlendirileceklerin seçimi; öncelikle ihtiyaç ve başvuruların sayısı dikkate alınarak, önceki görev safahatı, temin faaliyetine sağlayacağı katkı, yaptırılacak güvenlik soruşturması ile arşiv araştırması durumu ve toplam başvuranlar arasından genel değerlendirme sonucuna göre Bakanlık tarafından yapılacaktır.

Yapılan inceleme/değerlendirme sonucu başvurusu uygun görülen emekli subay ve astsubaylara gerekli tebligat/bilgilendirme, müracaat aşamasında bildirdikleri irtibat numaraları üzerinden yapılacaktır.

Emekli subay ve astsubay olarak Millî Savunma Bakanlığında personel ve askeri öğrenci temin faaliyetine yönelik hizmetlerde görev almak üzere başvuru yapmak için aşağıdaki linke tıklayınız."

Yorumlar (0)