MSB En Az İlkokul Mezunu Uzman Erbaş Alım İlanı Yayımlandı

Milli Savunma Bakanlığı tarafından bir ilan yayımlandı ve uzman erbaş alımı yapılacağı ifade edildi. Söz konusu uzman erbaş alımı Kara Kuvvetleri Komutanlığı bünyesine alınacak. Uzman erbaş alım ilanına göre en az ilkokul mezunu olan adaylar uzman onabaşı için en az lise mezunu olan adaylar ise uzman çavuş için başvuru yapabilecektir.

MSB En Az İlkokul Mezunu Uzman Erbaş Alım İlanı Yayımlandı

MSB'DEN YAYIMLANAN DUYURU

1. Adaylar başvuru ekranına E-devlet üzerinden giriş yaptıktan sonra başvuru sihirbazı üzerinden ilerleyerek bilgilerim kısmından eğitim, iletişim, askerlik ve diğer istenen bilgileri mutlaka dolduracak ardından Tercih ekranına otomatik olarak yönlendirilecektir. 

2. Adaylar eğitim bilgisi alanında eğitim bilgisi ekle butonuna bastıktan sonra eğitim bilgilerini dikkatlica girmelidir.

3. Bu kılavuz, Milli Savunma Bakanlığının (MSB) 2019 yılında Kara Kuvvetleri Komutanlığı adına yapacağı; ilköğretim mezunlarından uzman onbaşı, en az lise mezunlarından uzman çavuş teminleri ile ilgili hususları kapsamaktadır.

4. Halen Sözleşmeli Er olarak görev yapan adaylar doğru beyanda bulunmayıp, başvuru yapsa dahi Kayıt-Kabul aşamasında elenecek, seçim aşamalarına katılamayacaklardır.

5. Sözleşmeli er olarak görev yapanlardan en az 3 (üç) yıl görev yapmış ve müteakip sözleşme süresi içerisinde olan adayların (ilk sözleşmesini tamamlayıp ikinci veya müteakip sözleşme dönemi içerisinde bulunanlar) başvuruları Kara Kuvvetleri Komutanlığı tarafından alınacaktır (İnternet adresinden çevrimiçi (online) olarak yapılan başvurular kabul edilmeyecektir).

6. Hava ve Deniz Kuvvetleri Komutanlığında halen sözleşmeli er olarak görev yapanların başvurusu kabul edilmeyecektir.

7. Askerlik hizmetini yapmamış adayların başvuruları kabul edilmeyecektir.

8. Bedelli askerlik yapmış olan ve yapmakta olanlar müracat edebilecektir. Bedellli olarak yapmakta olanlar askerlik hizmetine devam ediyor seçeneğini seçerek askerlik durumlarını doldurmaları gerekmektedir.

Başvuru Kılavuzu İçin TIKLAYIN. 

Başvuru yapacak olan adaylar "https://goo.gl/tCBCbZ" web adresini kullanabilirler. 

Yorumlar (2)
Ümit 9 ay önce
Askerlik yapmamislar basvuru yapabilir mi
Abdullah şimşek 9 ay önce
Sözleşmeli er olarak 3 yıl çalıştım sözleşme imzalamadım martta kendi isteğimle sözleşmem fes ettim ama kara kuvvetleri uzman çavuşluğa baş vuru yapamıyorum yaş şarttı sözleşmeli erlere 29 Du ilgili personelden yardım istiyorum