MSÜ taban-tavan ve baraj puanı açıklandı mı?

Milli Savunma Üniversitesi (MSÜ) tavan puanları merak edilenler arasında yer alıyor. MSÜ baraj puanı, sınav sonucunun açıklanmasının ardından araştırılıyor. MSÜ taban puanları içerisinde yer alan harp okullarını tercih edecek olan adaylar tercih işlemlerini ne zaman yapacaklar? MSÜ tercihleri ne zaman başlayacak? MSÜ taban ve tavan ile baraj puanı açıklandı mı? 2019 MSÜ puan hesaplama nasıl yapılır? İşte 2019 MSÜ ile ilgili merak edilenler...

MSÜ taban-tavan ve baraj puanı açıklandı mı?

ÖSYM tarafından MSÜ sınav sonuçları 26 Nisan'da açıklandı. MSÜ sonuçlarının açıklanmasının ardından taban ve baraj puanı en çok aranılanlar arasında yer aldı. Peki, MSÜ tercihleri ne zaman başlayacak? MSÜ taban ve tavan punları ile baraj puanı açıklandı mı? İşte konu ile ilgili detaylar...

MSÜ TABAN-TAVAN VE BARAJ PUANI AÇIKLANDI MI?

Sınav sonuçlarının açıklanmasının ardından adaylar tercih işlemlerini yapacaklar. Tercih işlemlerini yapmak isteyen adaylar taban-tavan ve baraj puanını merak ediyor. Ancak, MSÜ tercih kılavuzu henüz yayınlanmadığı için taban-tavan ve baraj puanı belli olmadı. MSÜ tercih kılavuzunun yayınlanması ile birlikte puanlar belli olacak. Konu ile ilgili gelişmeleri www.kamupersoneli.net adresinden takip edebilirsiniz.

MSÜ TERCİHLERİ NE ZAMAN BAŞLAYACAK?

ÖSYM'nin belirlediği takvimi göre, MSÜ tercih işlemleri 29 Nisan - 17 Mayıs 2019 tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Milli Savunma Bakanlığı, bu aşamada tercihlerini gerçekleştirmeyen vatandaşların ikinci aşamaya çağrılmayacağını aktardı.

2019-MSÜ sınav sonuçları açıklandıktan sonra adaylar öncelik sırasına göre okul tercihlerini ve ikinci seçim aşamalarına katılacakları tarihleri https://personeltemin.msb.gov.tr adresinden belirleyebileceklerdir.

2019-MSÜ'ye katılan adayların Harp Okulları ve Astsubay Meslek Yüksekokulları tercihlerini 29 Nisan 2019 - 17 Mayıs 2019 tarihleri arasında https://personeltemin.msb.gov.tr internet adresine girerek yapmaları gerekmektedir. Belirtilen süre içerisinde internet sitesi üzerinden tercihini yapmayan adaylar, 2'nci Seçim Aşamalarına çağrılmayacaktır.

Adaylar Harp Okulları için;

- Kara Harp Okulu (KHO),

- Deniz Harp Okulu (DHO),

- Hava Harp Okulu (HHO),

- Sahil Güvenlik (Deniz Harp Okulunda eğitim alacaktır.)

Astsubay Meslek Yüksekokulları için;

- Kara Astsubay Meslek Yüksekokulu (Kara Asb.MYO),

- Deniz Astsubay Meslek Yüksekokulu (Deniz Asb.MYO),

- Hava Astsubay Meslek Yüksekokulu (Hava Asb.MYO),

- Sahil Güvenlik (Deniz Astsubay Meslek Yüksekokulunda eğitim görecektir.)

- Bando Astsubay Meslek Yüksekokulu (Bando Asb.MYO),(Bu okulu işaretleyecek adaylar müzik yetenek sınavına girecektir. 23ncü sayfa "f." maddesindeki şartları sağlamayan adayların tercih etmemesi gerekmektedir.) tercihi yapabilecektir.

Yerleştirme işlemlerinde Harp Okulları ve Astsubay Meslek Yüksekokulları kendi içinde ayrı ayrı değerlendirmeye alınacaktır.

2'nci Seçim Aşamalarına Çağrı Puan Türü

KHO 2019-MSÜ Sayısal Puanı

2019-MSÜ Eşit Ağırlık Puanı

DHO 2019-MSÜ Sayısal Puanı

HHO 2019-MSÜ Sayısal Puanı

Kara Asb.MYO 2019-MSÜ Sayısal Puanı

2019-MSÜ Eşit Ağırlık Puanı

2019-MSÜ Sözel Puanı

2019 MSÜ Genel Puanı

Deniz Asb.MYO 2019-MSÜ Sayısal Puanı

2019-MSÜ Eşit Ağırlık Puanı

2019-MSÜ Sözel Puanı

2019 MSÜ Genel Puanı

Hava Asb.MYO 2019-MSÜ Sayısal Puanı

2019-MSÜ Eşit Ağırlık Puanı

2019-MSÜ Sözel Puanı

2019 MSÜ Genel Puanı

Bando Asb.MYO 2019-MSÜ Puan Türlerinden Adayın Aldığı En Yüksek Puan Yukarıda yer alan puan türlerinden çağrı işlemlerinde hangisinin kullanılacağı Milli Savunma Bakanlığı ve Milli Savunma Üniversitesi Rektörlüğünce kontenjan durumuna göre belirlenerek internet ortamında ilan edilecektir.

MSÜ PUAN HESAPLAMA NASIL YAPILIR?

Her adayın, testlere verdiği doğru ve yanlış cevapların sayısı belirlenecektir. Doğru cevap sayısından yanlış cevap sayısının dörtte biri çıkarılarak adayın ilgili alt testten almış olduğu ham puan bulunacaktır.

Tüm adayların ilgili testten aldıkları ham puanlar kullanılarak o testin ortalama ve standart sapması bulunacaktır. Bu ortalama ve standart sapma kullanılarak tüm adaylar için ortalaması 50, standart sapması 10 olan standart puanlar hesaplanacaktır.

Yorumlar (0)