05 Nisan 2018 Perşembe 11:41
Sahil Güvenlik Komutanlığı 472 Subay Astsubay ve Sözleşmeli Personel Alımı Yapıyor
Kamu Personeli

Sahil Güvenlik Komutanlığı, Devlet Personel Başkanlığı'nın resmi internet sitesi üzerinden 3 farklı ilan yayımladı. 

Söz konusu ilanlara ilişkin detayları sizlere aşağıda aktarıyoruz.,

72 SUBAY ALIM İLANI

Sahil Güvenlik Komutanlığı yayımladığı bir ilan ile 72 subay alımı yapacağını ve bu alımlara hem kadın adayların hem de erkek adayların başvuru yapabileceğini duyurmuştu. 

Yayımlanan ilana göre alım yapılacak unvanlar ise; Sahil Güvenlik (Güverte), Sahil Güvenlik (Makine), Sahil Güvenlik Mühendis (Bilgisayar), Sahil Güvenlik Mühendis (Endüstri) Sahil Güvenlik İkmal olmak ile beraber Sahil Güvenlik (Pilot) olarak duyuruldu.

İlana başvuruda bulunmak isteyen adaylardan ise aşağıda sizlere aktardığımız  koşullar talep edildi. 

Türkiye Cumhuriyet vatandaşı olmak, Alım yapılacak 1‟inci maddedeki tabloda belirtilen öğrenim programlardan mezun olmak veya kesin kayıt tarihine kadar mezun olabilecek durumda olmak, alım yapılacak branşlar için kaynak gösterilen bölümlere denk bölümlerden mezun olanlar için YÖK veya ilgili kurum tarafından verilen denklik belgesini almış olmak ve bunu sisteme yüklemek, 2016-2017 yılında yapılan KPSS'de Genel Kültür ve Genel Yetenek (P3) puan türünden en az 60 puan almış olmak ve son iki yıl içinde yapılan dil sınavlarından en az 50 almış olmak ve istenilen yaş şartını sağlamak.

Söz konusu alım ilanına son başvuru tarihi 1 Nisan olarak duyurulmuştu ancak yayımlanan başka bir ilan ile alımlara başvurularının 8 Nisan'a uzatıldığı bildirildi. 

İlan detayları için TIKLAYINIZ

160 ASTSUBAY ALIM İLANI

Devlet Personel Başkanlığı aracılığıyla adaylara duyurulan diğer bir ilanda astsubay alım ilanı oldu. 

Söz konusu ilanda Sahil Güvenlik Komutanlığına 160 astsubay alımı yapılacağı duyuruldu. 

Kadın ve erkek adayların başvuruda bulunabileceği astsubay alımları güverte, makine, ikmal, uçak bakım, idari ve bilgi teknolojileri branşlarından yapılacağı açıklandı.

İlanda adaylardan talep edilen başvuru koşulları şu şekilde,

T. C. vatandaşı olmak, alım yapılacak kadrolara göre belirtilen eğitim seviyelerinden mezun olmak ve ayrıca kesin kayıt tarihine kadar mezun olunabileceği ispat edilebilir olmak, 2016-2017 yılında düzenlenmiş olan KPSS sınavında Genel Kültür ve Genel Yetenek (P93) puan türünden en az 60 puan almış olmak Silah taşıma veya silahlı görevine engel olacak durumu olmamak, TSK, J.Gn.K.lığı ve S.G.K.lığı Sağlık Yeteneği Yönetmeliğinde belirtilen şartları taşımak, 

İlana son başvuru tarihi 23 Nisan olarak bildirildi. 

İlan ile ilgili diğer detaylar için TIKLAYINIZ

240 SÖZLEŞMELİ PERSONEL ALIM İLANI

Sahil Güvenlik Komutanlığı yayımladığı başka bir ilan ile ilgili birimlerinde görevlendirmek adına sözleşmeli personel alımı yapacağını duyurdu. 

Yayımlanan personel alım ilanında farkı kadrolarda personel alımı yapılacağını ve alımlarda en az lise mezunu adayların başvuru yapabilecekleri pozisyonlar olduğu açıklandı. 

İlana başvuru yapacak adaylardan talep edilen başvuru koşularını sizlere aktarıyoruz. 

657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48’inci maddesinde belirtilen genel şartlara sahip olmak. İlan edilen unvanlar için mezun olunan okul itibarıyla öğrenim şartını taşımak ve bu öğrenimle ilgili olarak KPSS'ye girmiş olmak. Başvuru bitiş tarihi itibarıyla düzeltilmemiş nüfus kaydına göre 18 yaşını tamamlamış ve 01 Ocak 2018 tarihi itibariyle 36 yaşından gün almamış olmak, Askerlik durumu itibariyle; askerlikle ilgisi bulunmamak, askerlik çağına gelmemiş bulunmak, askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak. İlan edilen kadro unvanının hizasında belirtilen niteliklere sahip olmak.

Sözleşmeli personel alımı için yayımlanan ilana son başvuru tarihi 9 Nisan olarak duyuruldu. 

KamuPersoneli.net

Not: Aktif kaynak linki kullanarak haberlerimizden alıntı yapabilirsiniz

Son Güncelleme: 12.02.2019 08:20
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
<strong>Dikkat!</strong> Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.