Sahil Güvenlik Komutanlığı Uzman Erbaş Alım İlanı Resmi Gazete'de Yayımlandı!

14 eylül 2018 tarihli Resmi Gazete'de yayımlanan ilana göre; Sahil Güvenlik Komutanlığı bünyesinde görevlendirmek üzere uzman erbaş alımı yapılacağı ifade edildi. İlana yönelik merak edilen tüm detayları paylaşıyoruz.

Askeri Personel Alım İlanları 14.09.2018, 09:57 30.01.2019, 20:15
Sahil Güvenlik Komutanlığı Uzman Erbaş Alım İlanı Resmi Gazete'de Yayımlandı!

Sahil Güvenlik komutanlığı tarafından geçtiğimiz günlerde Devlet Personel Başkanlığı aracılığıyla yayımlanan uzman erbaş alımı 14 Eylül 2018 tarihinde (bugün) resmi gazetede yayımlandı.

Sahil Güvenlik Komutanlığınca yayımlanan ilan metnine göre; motorcu, telsizci ve kurbağa adam kadrolarında uzman erbaş alımı gerçekleştirileceği belirtildi.

BAŞVURULAR NE ZAMAN?

Sahil Güvenlik komutanlığı tarafından yayımlanan ilana başvuru yapacak olan adaylar başvuruları 17 Eylül 2018 tarihinde yapmaya başlayacaklar. Ayrıca ilana son başvuru tarihi ise 27 Eylül 2018 olarak açıklandı.

Başvurular Sahil Güvenlik Komutanlığı resmi web adresi üzerinden (www.sahilguvenlik.gov.tr) bağlantısı kullanılarak gerçekleştirilebilecek.

BAŞVURU ŞARTLARI NELER?

Yayımlanan ilanda ise adaylardan talep edilen genel başvuru şartları şöyle;

Adayların T. C. vatandaşı olmalarının yanı sıra erkek olmaları talep ediliyor. Ayrıca adayların en az lise mezunu olması zorunlu. 2018 yılının Ocak ayı ayının 1'i itibari ile 27 yaşını bitirmemiş olmak talep ediliyor. Yani (1 Ocak 1991 ve daha sonra doğmuş olanlar başvurabilecektir.)

Adayların askerlik görevini yapmış veya yapıyor olmaları talep ediliyor. Askerlik hizmetini tamamlayan adaylar için başvuru tarihinin ilk günü itibari ile terhis tarihi üzerinden 5 (beş) yıldan fazla süre geçmemiş olması istenildi.

Askerlik hizmetini yapmaya devam eden adaylar için ise; askerlik hizmetini gerçekleştirmeye devam ettikleri birlik tarafından Uzman Erbaş Yönetmeliğine istinaden hazırlanmış olan ve örneği sayfa-13’de yer alan “UZMAN ERBAŞ OLACAKLAR İÇİN NİTELİK BELGESİ”ni olumlu olarak almaları gerecek.

Yorumlar (6)
Celal 1 yıl önce
Ne olur askerlik yapmayanlarıda alın lütfen 18 yaşını doldurdum bir an önce asker olmak istiyorum
Mustafa İspir 1 yıl önce
Askerliğini yapmış olacak bu ne biçim çelişki adam zaten askerlik yapacak yok askerliğini yapmış olacak arkadaşlar askerliğini yapmamış lise mezunu gençlere öncelik verilsin ve bu gençlerimiz alınsın sayın bakanım
Barış 1 yıl önce
Meslek lisesi olmak şart mı düz lise mezunu başvuramaz mı
Murat 1 yıl önce
27,27,27. Diğerleri ne yapsın 30 yaşındakiler
Mehmet 1 yıl önce
Keşke bu terhis olayını kaldırsalar direk 27yaş yapsalardı ne güzel olurdu bu şarttan dolayı çok kişi başvuru yapamıyor
Numan 1 yıl önce
29 yasindayim basvuru yapilabiliyormu