TSK Sözleşmeli Er, Uzman Onbaşı ve Uzman Çavuş Alım İlanına Kimler Başvuru Yapabilir?

Türk Silahlı Kuvvetleri, Kara Kuvvetleri Komutanlığı bünyesinde görevlendirmek üzere farklı pozisyonlarda askeri personel alım ilanı yayımlamıştı. Söz konusu askeri personel alım ilanlarına başvuru süreci devam ediyor. Kamupersoneli.net olarak siz okuyucularımıza askeri personel alım ilanlarına kimlerin başvuru yapabileceğini haberimizde aktarıyoruz.

TSK Sözleşmeli Er, Uzman Onbaşı ve Uzman Çavuş Alım İlanına Kimler Başvuru Yapabilir?

Milli Savunma Bakanlığı kendisine ait internet sitesi üzerinden ve Devlet Personel Başkanlığı'nın resmi internet sitesi üzerinden yayımlanan ilanlar ile askeri personel alımı yapacağını duyurmuştu. 

Kara Kuvvetleri Komutanlığı bünyesinde görevlendirmek üzere yapılacağı açıklanan askeri personel alım ilanlarına aşağıda yer alan koşulları sağlayan adaylar başvuru yapabilecek. İşte detaylar,

BAŞVURU SÜRECİ DEVAM EDEN POZİSYONLAR

Söz konusu askeri personel alımları için Devlet Personel Personel Başkanlığı'nca yayımlanan ve halen kurumun internet sayfası üzerinden yer alan ilanlara göre, Türk Silahlı Kuvvetleri sözleşmeli er, uzman onbaşı ve uzman çavuş pozisyonlarına yapılacak.

İLANLARA KİMLER BAŞVURU YAPABİLECEK?

MSB tarafından alım yapılacak ve Kara Kuvvetleri Komutanlığı bünyesinde görevlendirilecek sözleşmeli er, uzman onbaşı ve uzman çavuş pozisyonlarına aşağıda yer alan başvuru koşullarını sağlayan adaylar başvuruda bulunabilecek. 

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Alım yapılacak askeri personel branşına göre belirlenen eğitim seviyesini karşılamak, Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması olumlu sonuçlanmak, Silah taşımaya veya silahlı görev yapmaya hukuki bir engeli bulunmamak ve ilanlarda yer alan tüm özel şartları sağlamak.

Askerî okullardan ve Türk Silahlı Kuvvetlerinden her ne sebeple olursa olsun ilişiği kesilmemiş olmak, Kamusal hakları kullanmaktan yoksun bırakılmamış olmak, Türk Silahlı Kuvvetlerinde daha önce subay, astsubay, uzman jandarma veya uzman erbaş, sözleşmeli erbaş ve er olarak istihdam edilmemiş olmak Taksirli suçlar hariç olmak üzere bir suçtan bir ay veya daha fazla hapis cezası ile mahkûm olmamak.

Askeri personel alım ilanına başvuru yapacak adayların istenilen yaş aralığında olması isteniyor. Başvuru kılavuzunda yer alan ilgili maddelerde şu ifadeler kullanıldı. ''Askerlik hizmetini erbaş ve er olarak tamamlamış ve müracaatın yapıldığı yılın Ocak ayının ilk günü itibariyle düzeltilmemiş nüfus kaydına göre 01 Ocak 2018 tarihi itibariyle 25 yaşını bitirmemiş olmak (01 Ocak 1993 tarihi ve sonrasında doğanlar), Askerlik hizmetine başlamamış veya askerlik hizmetini tamamlamamış olanlardan, düzeltilmemiş nüfus kaydına göre 01 Ocak 2018 tarihi itibariyle 20 yaşından gün almış ve 25 yaşını bitirmemiş olmak (01 Ocak 1993 tarihi ile 31 Aralık 1998 tarihleri arasında doğanlar)

BAŞVURULAR NASIL YAPILACAK?

DPB'de yayımlanan ve ilan edilen pozisyonlara başvuru yapacak adaylar başvurularını Milli Savunma Bakanlığı'nın resmi internet sitesi üzerinden (https://personeltemin.msb.gov.tr/) elektronik olarak yapılacak. 

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 12 Şubat 2019, 20:04
YORUM EKLE
YORUMLAR
Sinem
Sinem - 12 ay Önce

Niçin bayanları almıyorsunuz bu haksızlık değilmi eşitlik istiyorum adalet istiyorum cinsiyet ayrımı yapmayın bu işler yürek işi

Orhan
Orhan - 12 ay Önce

Uzman onbaşı için başvuru tarihi ne zaman bilen biri bilgi verebilirmi

Süleyman
Süleyman - 10 ay Önce

KKK Ne Zaman Uzman Onbaşı Alacak ? Bilen Varsa Cevap Yazabilirmi
Veya Askerlik Subesine Gidip Ordan Öğrenebilirmiyiz ?

mustafa
mustafa - 12 ay Önce

uzman onbaşı basburusu nazaman olacak

MEHMET
MEHMET - 12 ay Önce

Yaş sınırı kalksın 30 biz de bu vatanın evlatlarıyız

Uzman Erbaş
Uzman Erbaş - 12 ay Önce

Uzm.Çvş.Rütbesini hali hazırda beğenmeyen ve kendi seviyesini bizlerden üstün gören arkadaşlar üzülerek yorumlarınızı okuyorum sizin gibi insanlara zümremde ihtiyaç yoktur başarılarınızın devamını dilerim lütfen bu işi seven vatanına milletine hizmet etmek isteyen insanların önlerinde engel olmayın heyecan arayacağınız bir meslek değildir askerlik. Allah cc. hayallerinize kavuşmayı nasip etsin inşAllah. Allaha emanet olun.

yunus
yunus - 12 ay Önce

Yaş sınırları 30 olsun neden kimse kulak vermiyor

Sinan
Sinan - 12 ay Önce

Yaş sınırı maximum 30 olmalı