2018 En Az Lise Mezunu JÖH Alım İlanı Bekleniyor

Adaylar, Jandarma Genel Komutanlığı tarafından en az lise mezunu Jandarma Özel Harekat (JÖH) alım ilanının bir an önce yayımlanmasını talep ediyor. Konu hakkında detaylar haberimizde...

Askeri Personel 14.10.2018, 00:33 18.01.2019, 21:10 Batuhan
2018 En Az Lise Mezunu JÖH Alım İlanı Bekleniyor

Jandarma Genel Komutanlığı tarafından Jandarma Özel Harekat (JÖH) alım ilanları yayımlanıyor. Yılın belli dönemlerinde yayımlanan ilanlarda ihtiyaç duyulan sayı kadar alım yapılacağı ifade ediliyor.

JÖH nasıl olunur? Bu konu hakkında detayları kamupersoneli.net olarak okuyucularımızla paylaşıyoruz...

JÖH NASIL OLUNUR?

Jandarma Özel Harekat timlerine katılımın sağlanması için adayların önünde iki yol bulunuyor. Bu kapsamda adaylar Jandarma Genel Komutanlığı tarafından yayımlanan ilanlarla başvuru yaparak ve mülakatlar ile eğitim sürecini geçerek JÖH timlerine katılabiliyorlar. 

Bunun yanı sıra adayın askerliğinin bitimine 6 ay kala başvuru yaptığında gerekli şartları sağlayarak ve eğitimleri tamamlayarak JÖH timlerine katılabiliyorlar. 

Ancak adayların sağlık yönetmeliğindeki şartara haiz olmaları gerekmektedir. 

İLANIN YAYIMLANMASI BEKLENİYOR

Jandarma Genel Komutanlığı tarafından ilanın yayımlanmasını bekleyen adaylar sitemize gönderdikleri geri bildirimlerde ilanın bir an önce yayımlanmasını talep ettiler. 

İlanın ne zaman yayımlanacağı hakkında bir açıklama yapıldığında veya ilan yayımlandığında anlık bildirim almak için uygulmamızı indirin:

Yorumlar (3)
Ali 10 ay önce
Merhaba admin jandarma alımı bir yıldır olmuyor hep polis alımı var geçen.alım.bizi hayal kırıklıgına ugrattı ne komando nede asyiş yapıldı sesimizi duyurdunuz için.teşekkürler
Mehmet 10 ay önce
Bızı duyan yetkıler seslenıyorum lıse mezunu alımlar olsun kkps sartı olmasın lıse mezun olanlar ımkan tanınsın
Melek 9 ay önce
Bayanda alınsın lise mezunu lütfen KPSS şartlı tek yeterki alın