19 Haziran 2019 Çarşamba 15:20
2019 MSÜ Askeri Öğrenci Temini 2. Seçim Aşamaları Faaliyetleri! Milli Savunma Üniversitesi 2019 Yılı Askeri Öğrenci Temini Evrakları Nelerdir?

MSB Personel Genel Müdürlüğü Personel Temin Dairesi Başkanlığı tarafından yayımlanan duyuruya göre 2019 Yılı Askeri Öğrenci Temini Seçim Aşaması Faaliyetlerinin 24 Haziran- 26 Temmuz 2019 tarihleri arasında yapılacağı bildirildi.

Binlerce aday Milli savunma üniversitesi 2019 yılı askeri öğrenci temini evraklarını merak ediyor... İşte detaylar.

Milli Savunma Bakanlığı tarafından yayımlanan duyuruda ise;

"MSB Milli Savunma Üniversitesi 2019 Yılı Askeri Öğrenci Temini Seçim Aşaması Faaliyetleri 24 Haziran - 26 Temmuz 2019 tarihleri arasında yapılacaktır.

MSÜ Harp Okulları ve Meslek Yüksek Okullarına başvuran adaylar, tercih ettikleri okullar ve MSÜ-2019 puan türleri göz önüne alınarak en yüksek puandan başlayarak sıralanmıştır.

Hava Harp Okulu adayları "Psikomotor Testi" ve "Öğrenci Seçme Uçuşuna" katılacakları için birinci tercihi HHO olan adaylar arasından MSÜ-2019 sayısal puanına göre en yüksek puandan başlayarak sıralanmıştır.

Bando Astsubay Meslek Yüksekokulu Çağrı Esasları:

MSÜ-2019 sınavında herhangi bir puan türünden, taban puanı geçen adayların tercihleri arasında Bando Astsubay MYO olanlar, Müzik Yeteneği ve Müzik Bilgisi Seviye Tespit Sınavına gireceklerdir. Adaylar bu haklarından feragat edebilir. Bu durum adayların diğer tercihlerini etkilemeyecektir.

MSÜ-2019 sınavında herhangi bir puan türünden, taban puanı geçemeyen adaylardan, Güzel Sanatlar veya Konservatuar Liselerinin Müzik bölümü kaynaklı olan adaylar ile birinci tercihi Bando Astsubay MYO olan adaylardan en yüksek puan türüne göre sıralanarak belirlenen adaylar sadece Bando Astsubay MYO adayı olarak sınavlara çağrılmıştır. Bu adayların diğer tercihleri dikkate alınmayacaktır.

Müzik Yeteneği ve Müzik Bilgisi Seviye Tespit Sınavına girecek adaylar enstrümanlarını da yanlarında getirebileceklerdir. (Piyano ve bateri hariç)

Şehit / Gazi yakını olan adaylardan; taban puanın %90'ı ve fazlası olan adaylara da Şehit-Gazi Kontenjanından çağrı yapılmıştır. Gerekli belgeleri getirmeyen adayların işlemlerine Şehit/Gazi kontenjanından devam edilmeyecektir.

Okul ve puan türüne göre çağrı yapılan en düşük aday puanlarını görmek için tıklayınız..

Seçim Aşaması Faaliyetlerine çağrılan adaylar, sorgulama sayfasında belirtilen tarih ve saatte Kara Harp Okulu Komutanlığı (Bakanlıklar/Ankara) adresinde hazır bulunacaklardır.

Seçim Aşaması Faaliyetleri

Hava Harp Okulu adayları için;

1'inci gün: Evrak Kontrolü, Fiziki Değerlendirme, Kişilik Değerlendirme Testi ve Fiziki Yeterlilik Testi.
2'nci gün: Psikomotor Testi
3'üncü gün: Mülakat, Müzik Yeteneği ve Müzik Bilgisi Seviye Tespit Sınavı (Bando Astsubay Meslek Yüksekokulu tercihi olan adaylar için) ve Hastane Sevk aşamalarından oluşmaktadır.

Diğer adaylar için;
1'inci gün: Evrak Kontrolü, Fiziki Değerlendirme, Kişilik Değerlendirme Testi ve Fiziki Yeterlilik Testi.
2'nci gün: Mülakat, Müzik Yeteneği ve Müzik Bilgisi Seviye Tespit Sınavı (Bando Astsubay Meslek Yüksekokulu tercihi olan adaylar için) ve Hastane Sevk aşamalarından oluşmaktadır.

Fiziki Yeterlilik Testi için tüm adayların gelirken spor kıyafeti (Eşofman, spor şortu, spor fanilası, spor ayakkabısı vb.) giyinmiş olarak gelmeleri gerekmektedir.

Hafta sonlarına sınav planlanmamıştır.

Adayların başvuru şartlarını taşıyıp taşımadıkları, getirecekleri belgeler üzerinden kontrol edilecektir. Adayların başvuru şartlarını taşımadıkları anlaşıldığında veya evraklarının eksik/yanlış olduğu tespit edildiğinde, temin sürecinin hangi aşamasında olursa olsun işlemleri iptal edilecektir.

Seçim aşaması faaliyetlerine gelmeden önce ilgili açıklamaları ve başvuru kılavuzunu tekrar okuyunuz ve çağrıldığınız tarihi mutlaka bir kez daha kontrol ediniz.

Kara Harp Okulu Komutanlığında sınavlar süresince adaylara su ve yemek verilecektir.

Bu duyuru tebliğ niteliğinde olup adaylara ayrıca posta veya telefon ile sınav tarihi tebliğ edilmeyecektir.

Karşılaştığınız sorunlarla ilgili olarak öncelikle personeltemin.msb.gov.tr genel ağ (internet) adresine bakınız." ifadeleri yer aldı...

TÜM DETAYLAR: "https://personeltemin.msb.gov.tr/AnaSayfa/DuyuruDetay?prmEncrypt=SmwLCoe3FgUHr1D_kpyjdH1eHu-VZHBx5A1-Vxfxfdg4rcFSZ6MvA7FYny7uCsnYYxYPLzzFAGh4yZzdVyPM9iCuipGpoQ0q_bQwz5mJJBHb2ee174MsIlDasVIFrIZ3" WEB ADRESİNDE MEVCUTTUR.

İlave sorularla ilgili irtibat numarası: 0 (312) 562 05 43
Belgegeçer (Fax): 0 (312) 319 43 67

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
İbrahim 2019-06-19 17:18:25

Msü üniversitesinden kendi isteği ile ayrılanlara af gelsin geri okula alsınlar insan hata yapabilir hakkının ölmemesi lazım insan ani verdiği karardan pişman olabilir askerlik düzenlemesiyle beraber bukonuda ele alınxın ve çıksın

Misafir Avatar
samet 2019-07-07 09:30:51 @İbrahim

Devlet askeri planlamasını senin o anlık ruh halinin verdiği keyfe göremi yapacak.

Beğenmedim! (0)
Misafir Avatar
Recep kâfir 2019-06-19 17:33:16 @İbrahim

Bu konuda haksizssin ayrilmasaydin geleceğini düşünerek hareket et bundan sonra

Beğenmedim! (1)
Avatar
Alper 2019-06-20 12:27:56

Şimdi askerde kalanlar yedek subay olarak kalacaklar msü üniversitesinden kendi isteği ile ayrılanları niye af getirip geri okula almıyorlar her insan pişman olabilir sonuçta bunlar genç af gelmesi lazım haklaınının ölmemesi gerek 1yıl eğtimle subay olanlar var 4 ay eğtimle polis oldular bu yüzden hakların geri verilmesi lazım okula dönüp eğtimlerine devam etsinler af gelsin