banner731

25 Bin Jandarma Alımı Yapılacak ! (JÖH, JÖAK, JOPER ve Uzman Çavuş)

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu yaptığı açıklamalarında her yıl 25 bin jandarma alımı yapılacağını ifade etmişti. Peki alımlar hangi branşlarda yapılmalıdır? Konu hakkında detaylar haberimizde...

Askeri Personel 25.10.2018, 13:59 25.10.2018, 16:08
25 Bin Jandarma Alımı Yapılacak ! (JÖH, JÖAK, JOPER ve Uzman Çavuş)

Aylar öncesinde İçişleri Bakanı Süleyman Soylu yaptığı açıklamalarında Jandarma Genel Komutanlığı bünyesinde personel alımı yapılacağını ifade etti. 

25 BİN JANDARMA ALINACAK

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu yaptığı açıklamalarında her yıl Jandarma Genel Komutanlığı bünyesinde 25 bin kişilik alımın yapılacağını ifade etti. Bu konu hakkında Bakan Soylu'nun açıklamaları şöyle oldu:

"2021'e kadar jandarmamızı profesyonel hale getiriyoruz, 2016'dan bugüne kadar 42 bin 174 uzman jandarma aldık, toplam sayımız 195 bine ulaştı. Her yıl 25 bin jandarma alacağız ve profesyonelliği tamamlayacağız. Sahil güvenlikte de geçen yıl yaklaşık 647 personel alımı yaptık."

ALIMLAR HANGİ BRANŞTA OLMALIDIR?

Bakan Soylu'nun açıklamalarının ardından çeşitli ilanlar yayımlandı ve yayımlanmaya devam ediyor. Jandarma Genel Komutanlığı bünyesinde askeri personel alımları devam edilecektir. 

Adaylar tarafından Jandarma Genel Komutanlığı bünyesinde Jandarma Özel Harekat timi, Jandarma Komando Özel Asayiş Komutanlığı, Jandarma Özel Operasyon timi ve uzman çavuş kapsamında alımların yapılması talep edilmektedir. Peki size göre alımlar hangi branşta yapılmalıdır? Taleplerinizi belirtmek için aşağıdan yorum yapabilirsiniz.

KAMUPERSONELİ.NET - ÖZEL HABER

Yorumlar (124)
Selahattin Erman KOCA 1 yıl önce
Sayin cumhurbaşkanı ve sayın milli savunma bakanımızdan tek isteyim yaa sınırı kaldırılsın biz bu ülkeyi 4 yıl okul okuyup bişey olamayip astsubay yada uzman çavuş olup maaş için gelenlerden değiliz.bu vatan için gerekirse ölen adamlarsanız arz ederim.
Recaii 1 yıl önce
İnşAllah askerlik şartı olmaz
Yücel 1 yıl önce
Yaş şartı esnetilsin bu ne ya hiç birine başvuru yapamıyoruz ne polisliğe ne askerliğe bu nasıl sistem
Tarihmezunu 1 yıl önce
Biran önce ilanların yayınlanmasını istiyoruz. Yaş şartının esnetilmesini talep ediyoruz.
Furkan yilmaz 1 yıl önce
Orta okul mezunlarına da bir şans verilsin artık uzun süredir bekliyorum JANDARMA teşkilatımızın orta okul için alım yapmasını
Muhammet 1 yıl önce
Orta okul mezunlarına şans verilsin
Burcu.. 1 yıl önce
Jöh alımları için nesen bayan başvuru yapamıyorum anlamıyorum bizde yapabilriz lütfen bayan alımları da gerçekleştirilsin bnm gibi birçok bayan jandarma özel harekat timinde görev almak için can atıyoruz bu konudada yardımcı olabilirmisiniz
Büşra 1 yıl önce
Bayanlarada hak tanınsın artık ya kadın erkek eşit diyosunuz hiç bir alımda kadın yok ya bu ne saçmalık kadın neden yapamasin sadece erkekler mi vatanını sevip koruyablir
dincer 1 yıl önce
catismada ne isiniz war sizin sanki o daglara dayanabilceksiniz
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın