25 Bin JÖH - JÖAK - JOPER Alımı ! En Az Lise Mezunu

Jandarma Genel Komutanlığı bünyesinde 25 bin JÖH, JÖAK ve JOPER alımı yapılacak. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu daha önce yaptığı açıklamalarında Jandarma Genel Komutanlığı bünyesinde her yıl 25 bin jandarma alımı yapılacağını ifade etmişti. Bu alımlar kapsamında adaylar eğitim seviyesinin en az lise mezunu olmasını talep ediyorlar.

Askeri Personel 18.12.2018, 10:47 18.12.2018, 14:13
25 Bin JÖH - JÖAK - JOPER Alımı ! En Az Lise Mezunu

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu daha önce yaptığı açıklamalarında her yıl Jandarma Genel Komutanlığı bünyesinde 25 bin jandarma alımı yapılacağı ifade etmişti.  Bu kapsamda alımlar hakkında detayları kamupersoneli.net olarak okuyucularımızla paylaşıyoruz...

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu yaptığı açıklamalarında jandarma alımı hakkında "2021'e kadar jandarmamızı profesyonel hale getiriyoruz, 2016'dan bugüne kadar 42 bin 174 uzman jandarma aldık, toplam sayımız 195 bine ulaştı. Her yıl 25 bin jandarma alacağız ve profesyonelliği tamamlayacağız. Sahil güvenlikte de geçen yıl yaklaşık 647 personel alımı yaptık." ifadelerini kullanmıştı.

Jandarma personel alımlarının ne zaman yapılacağı hakkında İçişleri Bakanı Süleyman Soylu bir açıklama yapmazken genel şartlar hakkında da bilgi paylaşımı yapılmadı. 

ALIMLAR HANGİ BRANŞTA YAPILMALIDIR?

Bakan Soylu'nun açıklamalarının ardından adaylar tarafından sitemiz çok sayıda geri bildirim gönderildi. Sitemize gönderilen geri bildirimlerde adaylar jandarma alımları branş dağılımı hakkında taleplerini belirttiler. 

Adaylar Jandarma Özel Harekat, Jandarma Özel Asayiş Komutanlığı, Jandarma Özel Operasyon Timi ve Uzman Çavuş branşlarında yapılmasını talep ediyorlar. 

Peki size göre alımlar hangi branşta gerçekleştirilmelidir? Genel şartlar hakkında talepleriniz neler? Sayfanın alt kısmındaki yorum bölümünden taleplerinizi belirtebilirsiniz. 

ÖZEL HABER

Yorumlar (190)
Seda 13 ay önce
Bayan alimi da olsun
Zahide 13 ay önce
Bayanlarda alınsın
Ayşe Nesteren İNAT 13 ay önce
lütfwn bayanları da alsınlar
Kübra babak 13 ay önce
Bayan alımıda olsun lütfen
Feyza 13 ay önce
kadın alım olcak mı
Mehmet 13 ay önce
Lütfen yaş sartti yükseltilsin
Fadime 13 ay önce
Bayan alımıda olacak mı?
ayse 13 ay önce
bayan alimi da yapilmalidir. esit bir ulkede yasiyoruz
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın