Askeri Kurumlar İçin Sağlık Kurulu Raporu Veren Hastane Listeleri Güncellendi

Sağlık Bakanlığı yayımladığı bir duyuru için Türk Silahlı Kuvvetleri bünyesine yapılacak personel alımlarına başvurularda istenilen sağlık kurulu raporu verebilecek hastanelerde güncelleme yapıldığını duyurdu.

Askeri Personel 28.09.2018, 21:07 18.01.2019, 23:37
Askeri Kurumlar İçin Sağlık Kurulu Raporu Veren Hastane Listeleri Güncellendi

Sağlık Bakanlığı resmi internet sayfası üzerinden askeri personel alım ilanlarına başvuru yapacak adaylara yönelik bir duyuru yayımladı. 

Bakanlık yayımladığı duyurusunda, Türk Silahlı Kuvvetleri, Jandarma Genel Komutanlığı Ve Sahil Güvenlik Komutanlığı bünyesinde gerçekleştirilecek olan alımlara başvuru yapacak adaylardan sağlık kurulu raporu istendiğini vurguladı. Bu kurul raporunun sadece belirli hastanelerde verildiğinin ifade edildiği basın açıklamasında bu hastanelere iki yeni hastanenin eklendiği açıklandı. 

SAĞLIK BAKANLIĞI'NDAN SAĞLIK KURULU RAPORU AÇIKLAMASI

Sağlık Bakanlığı'nca askeri kurum alımlarında istenilen sağık kurulu raporu verebilecek hastanelerden iki hastanenin listeden çıkarıldığı, bu hastanelerin yerine ise iki yeni hastanenin eklendiği bildirildi. Söz konusu duyuruda listeye eklenen ve çıkarılan hastanelerin Elazığ ve Çanakkale'de olduğu açıklandı. 

Sağlık Bakanlığı duyurusunda ayrıca sağlık kurulu raporu verebilecek hastanelerin güncel listelerini de yayımladı. 

Sağlık Bakanlığı Tarafından Yayımlanan Duyuru Metni

Türk Silahlı Kuvvetleri, Jandarma Genel Komutanlığı Ve Sahil Güvenlik Komutanlığı Sağlık Kurulu Raporu Vermeye Yetkili Hastaneler Listesi Güncellenmiştir

Çanakkale Devlet Hastanesi listeden çıkarılmış; Çanakkale Mehmet Akif Ersoy Devlet Hastanesi listeye eklenmiştir. Elazığ Eğitim ve Araştırma Hastanesi listeden çıkarılmış; Elazığ Fethi Sekin Şehir Hastanesi listeye eklenmiştir.

Yorumlar (1)
eyup yerdelen 5 ay önce
asker olmak