Askerlik Şartı Olmadan Uzman Erbaş Alım İlanı Bekleniyor !

Bilindiği gibi uzman erbaş alımlarında terhis şartı kaldırıldı ve yaş şartı esnetildi. Bu kapsamda uzman erbaş alım ilanının yayımlanması bekleniyor.

Askeri Personel 29.09.2017, 16:33 08.02.2019, 18:17
Askerlik Şartı Olmadan Uzman Erbaş Alım İlanı Bekleniyor !

Resmi Gazete'nin 25 Ağustos 2017 tarihli sayısında 694 sayılı Kanun Hükmünde Kararname yayımlandı. Yayımlanan 694 sayılı KHK ile uzman erbaş alımlarında yaş şartı esnetildi ve terhis şartı kaldırıldı. 

Adaylar uzman erbaş alımlarında askerlik ve yaş şartından mağduriyet yaşıyorlardı ve son yapılan düzenleme ile adayların mağduriyetleri giderildi.

KHK'DA YER ALAN İBARELER

Söz konusu KHK'da yaş şartına ilişkin "Jandarma Genel Komutanlığında istihdam edilecek uzman erbaş adaylarının müracaat yapılan yılın ocak ayının ilk günü itibariyle 27 yaşını bitirmemiş olması gerekir" ibaresi terhis şartına ilişkin ise "Jandarma Genel Komutanlığında 3 yıllık hizmet süresini tamamlayanlar askerlik hizmetini yerine getirmiş sayılır. Üç yıllık süre fiilen göreve başlanılan tarihte başlar. Üç yıllık süreyi tamamlamadan hangi nedenle olursa olsun Jandarma Genel Komutanlığından ilişiği kesilen personel askerlik görevini yerine getirir." ibaresi yer aldı.

UZMAN ERBAŞ ALIM İLANI BEKLENİYOR
 
694 sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile mağduriyetleri giderilen adaylar terhis şartı olmadan ve yaş şartı esnetilmiş bir şekilde uzman erbaş alım ilanının bir an önce yayımlanmasını talep ediyorlar. Adaylar sitemize gönderdikleri geri bildirimlerde ilanın yayımlanmasını talep ederken ilanın ne zaman yayımlanacağını da sorguluyorlar. Kamupersoneli.net olarak adayların akıllarındaki soru işaretinin giderilmesi için yetkililerden bir açıklama yapılmasını talep ediyoruz. 

Uzman erbaş alım ilanı hakkında bir gelişme meydana geldiğinde veya bir açıklama yapıldığında adayları sitemiz ve mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz.

Uzman Erbaş Alımlarında Terhis Şartının Kaldırılıp ve Yaş Şartının Esnetilmesine İlişkin KHK'nın İlgili Bölümü İçin TIKLAYIN.

KAMUPERSONELİ.NET | ÖZEL HABER

Yorumlar (10)
Vatan sevdalısı 2 yıl önce
Ya arkadaş şartları bu kadar gereksiz yerlere getireceginize, madem personel açığı var alımları orta okula çekin bakın personel sıkıntısı kalıyorum? Lise okuyupta boş gezen adammı olur? Olsa bile gelir uzman erbaş mı olur sanki.
Kemal 2 yıl önce
yaptığınız yorum çok basit imla hataları içeriyor, bu sebep ile alımlar lise düzeyinde gerçekleştiriliyor.
savaş 2 yıl önce
ön lisans mezunuyum alımlarda başvuruda bulunacağım
murat 2 yıl önce
arkadaşlar ortaokul mezunu akımı yapıcak buyuk ihtimalle
Enes 2 yıl önce
Arkadaslar acaba kpss isteyecek mi ??
Enver 2 yıl önce
Alimlar bir an once baslasa cok iyi olur lise mezunu
Özgür 2 yıl önce
arkadaşlar merak ettiğim konu uzman erbaş olmak için 18 - 27 yaş arasımı olmak lazım şimdi ? yaş sınırı 18 - 27 arası mı ?
mustafa 2 yıl önce
yaw yas esnetildi askerlıkde kalkmısken orta okul olsa da bız de katılsak
Yunus 2 yıl önce
Kaldirin şu lise şartını ALLAH rızası için kaldırın
Ali 2 yıl önce
3 yillik terhis sarti aranmasn lutfen ilkokul mezunu uzman onbasi alinsin
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın