Binlerce Aday Bekliyor! Özel Kuvvetler Komutanlığı Bordo Bereli Alımı Detayları

Geçtiğimiz yıllarda Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) Deniz Kuvvetleri Komutanlığı (DKK) bünyesinde askeri personel alımı gerçekleştirilmiş ve SAT ve SAS Komandosu alımı binlerce aday tarafından tercih edilmişti. Peki 2019 yılında SAT ve SAS Komandosu Alımı yapılacak mı?

Askeri Personel 18.02.2019, 21:58 Kerim Solak
Binlerce Aday Bekliyor! Özel Kuvvetler Komutanlığı Bordo Bereli Alımı Detayları

2016 yılında Türk Silahlı Kuvvetleri Özel Kuvvetler Komutanlığı ve Deniz Kuvvetleri Komutanlığı bünyesinde subay ve astsubay alımı gerçekleştirilmişti.

Alımlarda Deniz Kuvvetleri Komutanlığının SAT ve SAS Komandosu alımı yapacağı ve Özel Kuvvetler Komutanlığının da Bordo Bereli alımı yapacağı ifade edilmişti. Bu alımlar subay ve astsubay olarak ayrılmıştı. Statüye göre alımlarda ön lisans mezunu ve lisans mezunu olmak üzere eğitim seviyesi şartları ada aranmıştı.

Deniz Kuvvetleri Komutanlığı SAT ve SAS komandosu alımlarında adaylardan Dalgıç olur kararlı sağlık raporunun bulunması gerekiyordu. Bunun yanı sıra adayların Subay ve Astsubay olabilir sağlık raporunu almaları ve SAT ve SAS Özel İhtisas Kursuna katılabilir kararlı sağlık raporuna sahip olmaları gerekmekteydi.

YENİDEN SAT, SAS KOMANDOSU VE BORDO BERELİ ALIMI TALEP EDİLİYOR

Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından 2016 yılında gerçekleştirilen bu alımların ardından başka alım gerçekleştirilmedi. Uzman erbaş, uzman onbaşı, uzman çavuş, sözleşmeli er, subay ve astsubay alımları yapıldı ancak subay ve astsubay alımları Özel Kuvvetler Komutanlığına yapılmadı. Deniz Kuvvetleri Komutanlığı tarafından subay ve astsubay alımı yapıldı ancak bu alımlar da SAT ve SAS Komandosu pozisyonunda gerçekleşmedi. 

2016 yılında yapılan bu alımlarda kendilerine TSK bünyesinde istihdam şansı bulamayan adaylar 2 yıldır bu ilanların yeniden yayımlanmasını beklemektedir. Adaylar sitemize çeşitli geri bildirimler göndererek 2016 yılında yapılan alımların yeniden yapılmasını talep ediyorlar.

Peki siz hangi pozisyonda alım bekliyorsunuz? Yorum yaparak görüş ve taleplerinizi belirtebilirsiniz...

ÖZEL HABER

Yorumlar (23)
Ahmet 5 ay önce
Lise mezunu ve kps şartı olmasın
Hüseyin 5 ay önce
Özel kuvvetler bordo bereli
Galip 5 ay önce
Özel kuvvetler komutanlığında bordo bereli olmak istiyorum
ali 5 ay önce
biz de bu vatanın evlatlarıyız ne olur yaş şartı 32 olsun ...
Nizamettin andaç 5 ay önce
Jöh alımı ve jandarma uzman alımlarını sabırsızlıkla bekliyoruz
adem peker 5 ay önce
bordo bereli olmak istiyorum küçükgümden beyri hayalim
Arif buhari 5 ay önce
Bordo bere giymek büyük onur
Coşkun 5 ay önce
İlk okul orta okul alımı talep istiyoruz
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın