Deniz Kuvvetleri Komutanlığı'ndan Astsubay Temini Seçim Aşamalarına Çağrı Duyurusu Yayımlandı

Milli Savunma Bakanlığı Personel Temin Dairesi Başkanlığı tarafından yayımlanan detaylara göre; başvuruları 31 Mayıs 2018 tarihinde sona eren Muvazzaf Astsubay alımıyla alakalı olarak seçim aşaması faaliyetlerine çağrı duyurusuna yer verildi. İşte detaylar.

Askeri Personel 20.06.2018, 16:17 12.02.2019, 20:03
Deniz Kuvvetleri Komutanlığı'ndan Astsubay Temini Seçim Aşamalarına Çağrı Duyurusu Yayımlandı

Milli Savunma Bakanlığı Personel Temin Dairesi Başkanlığı tarafından duyuru yayımlandı.

Söz konusu duyuruda ise başvuruları 31 mayıs 2018 tarihinde sona eren Deniz Kuvvetleri Komutanlığı Astsubay seçim aşamalarına çağrı yapıldığı ifade edildi.

MSB'de yayımlanan duyuru içerisinde ise;

"Deniz Kuvvetleri Komutanlığına Astsubay Temini Seçim Aşaması Faaliyetleri 25 - 28 Haziran 2018 tarihlerinde yapılacaktır.

Seçim Aşaması Faaliyetlerine çağrılan adaylar, sorgulama sayfasında belirtilen tarih ve saatte MEBS Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanlığı Mamak/ANKARA adresinde hazır bulunacaklardır.

Seçim Aşamaları

1' inci gün: Kayıt-Kabul, Fiziki Değerlendirme ve Fiziki Yeterlilik Testi.

2' nci gün: Mülakat ve Hastane Sevk işlemleri

Fiziki Yeterlilik Testi için tüm adayların gelirken spor kıyafeti (Eşofman, spor şortu, spor fanilası, spor ayakkabısı vb.) getirmeleri gerekmektedir.

Fiziki Yeterlilik Testine katılabilmek için adayların tek hekimden (Aile hekimi, Toplum Sağlığı Merkezi, SGK ile anlaşmalı Tıp Merkezleri ve Polikliniklerden) "adayın spor yapmasında sakınca olmadığına dair rapor" alarak, ilgili rapor ile sınava gelmesi gerekmektedir. Bu raporu olmayan adaylar Fiziki Yeterlilik Testine katılamayacaktır.

Adaylar Başvuru kılavuzunda belirtilen "Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması Formu!ndan 3!er adet getireceklerdir.

Adayların E-devlet şifreleri ile birlikte gelmeleri önem arz etmektedir.

Adaylar ayrıca Başvuru Kılavuzunda belirtilen belgeleri beraberinde getireceklerdir.

Adayların belgelerinin aslı ile birlikte fotokopilerini getirmeleri, asıl belgelerini teslim etmemeleri önem arz etmektedir.

Cep telefonu ile sınav merkezine giriş kabul edilmemektedir. Sınava gelirken cep telefonu getirilmeyecektir.

Adayların başvuru şartlarını taşıyıp taşımadıkları, getirecekleri belgeler üzerinden kontrol edilecektir. Adayların başvuru şartlarını taşımadıkları anlaşıldığında veya evraklarının eksik/yanlış olduğu tespit edildiğinde, temin sürecinin hangi aşamasında olursa olsun işlemleri iptal edilecektir.

Seçim aşaması faaliyetlerine gelmeden önce ilgili açıklamaları ve başvuru kılavuzunu tekrar okuyunuz ve çağrıldığınız tarihi mutlaka bir kez daha kontrol ediniz.

Bu duyuru tebliğ niteliğinde olup adaylara ayrıca posta veya telefon ile sınav tarihi tebliğ edilmeyecektir.

Seçim aşaması faaliyetleri süresince adaylara öğle yemeği verilecektir." ifadeleri yer aldı.

Yorumlar (1)
Volkan 1 yıl önce
ramazan ayından yeni çıktık. vücut biraz hantal. 5 günden nasıl hazırlanacam merak ediyorum. birde 1 güne belgeleri toplama, muayene falan çık. yarın çağırsalardı keşke