Doğu ve Güneydoğu İçin 25 Bin Güvenlik Korucusu Alımı

Geçtiğimiz aylarda İçişleri Bakanlığı tarafından bir açıklama yapıldı. Yapılan açıklamada güvenlik korucusu alım ilanı bekleyen adaylar heyecanlandırıldı. Bu açıklamaya göre doğu ve güneydoğu bölgeleri için 25 bin güvenlik korucusu alımı yapılacağı ifade edildi.

Doğu ve Güneydoğu İçin 25 Bin Güvenlik Korucusu Alımı

Bilindiği gibi Başbakanlık tarafından yayımlanan Kanun Hükmünde Kararname ile köy korucularının ismi güvenlik korucusu olarak değiştirildi.  Doğu ve Güneydoğu bölgelerinde 47 bin 510 güvenlik korucusu görev yapıyordu. Yeni çıkan kanun kapsamında bu güvenlik korucularından bazıları emekli edildi.

45 - 50 YAŞ ARALIĞI EMEKLİ EDİLDİ

Yaşları 45 ile 50 arasında olan güvenlik korucuları emekli edildi. Bu kapsamda Güneydoğu ve Doğu bölgelerindeki 47 bin 510 güvenlik korucusundan 18 bin 66'sı emekli edildi. Emekli edilen güvenlik korucularının yerine aynı sayıda genç güvenlik korucusu alımı yapılacağı ifade edilmişti. Ayrıca aylar önce yapılan açıklamalarda 7 bin 250 güvenlik korucusunun daha istihdam edileceği belirtilmişti. Bu kapsamda toplam 25 bin 316 güvenlik korucusu istihdam edilecekti.

GÜVENLİK KORUCUSU SAYISI 54 BİN 760'A ÇIKACAK

Bu kapsamda güvenlik korucularının sayısı 54 bin 760'a çıkacaktı. Alım yapılacak güvenlik korucularının yaşları 22'nin altında 30'un üstünde olmayacak. Ayrıca gönüllü olarak güvenlik korucusu olacakların yaşının da 37'yi geçmemesi gerekmektedir.

"OLUMLU BİR YANIT BEKLİYORUZ"

Konu ile ilgili olarak Güvenlik Korucuları ve Şehit Aileleri Konfederasyonu Başkanı Ziya Sözen bir açıklama yapmıştı. Ziya Sözen açıklamalarında korucu maaşlarının memur maaşları ile eşitlenmesi için İçişleri Bakanlığı ile bir görüşme yaptıklarını belirtmişti. Ziya Sözen açıklamalarında "Bakanlıktan maaşların eşitlenmesi hakkında olumlu bir yanıt bekliyoruz" ifadelerine yer verdi.

AÇIKLAMA YAPILMASINI TALEP EDİYORUZ

Yaşanan gelişmeler böyle olmuştu ancak herhangi bir gelişme meydana gelmedi. Aylar öncesinde yapılan açıklamalara göre 25 bin güvenlik korucusu alınacak ancak henüz ilan yayımlanmadı. Konu ile ilgili olarak adaylar sitemize geri bildirim göndererek ilanın bir an önce yayımlanmasını talep etmekle beraber ne zaman yayımlanacağına ilişkin bir açıklama yapılmasını da talep ediyorlar. Kamupersoneli.net olarak söz konusu ilanın ne zaman yayımlanacağına ilişkin yetkililerden bir açıklama yapılmasını talep ediyoruz. 

ÖZEL HABER

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Osman  önce
Osman önce - 5 ay Önce

Sayin bakanim biran önce korucu alimi başlasin

Ali
Ali - 5 ay Önce

Hakkari merkez korucu alımı olsun sayın bakanim

nusret
nusret - 5 ay Önce

Van gurpinar yaş sinirini 37 çiksin sayin bakanim

Ahmet
Ahmet - 5 ay Önce

Korucu alımı yapilacakta bu korucular kimi korumuş Şimdiye kadar kaç terörist vurmuşlar kaç operasyon yapmislar.

Ercan
Ercan - 5 ay Önce

Sayın bakanım alımları bekliyruz

Derviş ayaz
Derviş ayaz - 5 ay Önce

Siirt kurtalan kapıkaya köyü

Erhan
Erhan - 5 ay Önce

Sayın bakanım alım bekliyoruz

Mesut kılıç
Mesut kılıç - 5 ay Önce

Yaş 35 yumrutepe köyü