En Az Lise Mezunu 25 Bin JÖH Alımı ! İşte Genel Şartlar

Jandarma Genel Komutanlığı bünyesinde 25 bin jandarma alımı yapılacak. Alımların JÖH, JOPER ve JÖAK branşlarında yapılması beklenmektedir. Adaylar tarafından genel şartlar araştırılıyor...

Askeri Personel 27.12.2018, 11:13 Batuhan
En Az Lise Mezunu 25 Bin JÖH Alımı ! İşte Genel Şartlar

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu daha önce yaptığı açıklamalarında her yıl Jandarma Genel Komutanlığı bünyesinde 25 bin jandarma alımı yapılacağı ifade etmişti.  Bu kapsamda alımlar hakkında detayları kamupersoneli.net olarak okuyucularımızla paylaşıyoruz...

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu yaptığı açıklamalarında jandarma alımı hakkında "2021'e kadar jandarmamızı profesyonel hale getiriyoruz, 2016'dan bugüne kadar 42 bin 174 uzman jandarma aldık, toplam sayımız 195 bine ulaştı. Her yıl 25 bin jandarma alacağız ve profesyonelliği tamamlayacağız. Sahil güvenlikte de geçen yıl yaklaşık 647 personel alımı yaptık." ifadelerini kullanmıştı.

Jandarma personel alımlarının ne zaman yapılacağı hakkında İçişleri Bakanı Süleyman Soylu bir açıklama yapmazken genel şartlar hakkında da bilgi paylaşımı yapılmadı. 

ALIMLAR HANGİ BRANŞTA YAPILMALIDIR?

Bakan Soylu'nun açıklamalarının ardından adaylar tarafından sitemiz çok sayıda geri bildirim gönderildi. Sitemize gönderilen geri bildirimlerde adaylar jandarma alımları branş dağılımı hakkında taleplerini belirttiler. 

Adaylar Jandarma Özel Harekat, Jandarma Özel Asayiş Komutanlığı, Jandarma Özel Operasyon Timi ve Uzman Çavuş branşlarında yapılmasını talep ediyorlar. 

Peki size göre alımlar hangi branşta gerçekleştirilmelidir? Genel şartlar hakkında talepleriniz neler? Sayfanın alt kısmındaki yorum bölümünden taleplerinizi belirtebilirsiniz. 

ÖZEL HABER

Yorumlar (289)
Hakan 7 ay önce
Askerlik şartı ve kpss şartı kaldırılsın
Mert 7 ay önce
zaten kpss şartı yok askerlik şartı var
Zeynep 7 ay önce
Bayanlarda neden alim olmicak
Volkan 7 ay önce
Kpss şartı kalksın
Ali 7 ay önce
Ilkokul alsınlar diploma savaşmiyor askerlikte yürek savaşıyor ışte ama gelde bunu anlat
Musa 7 ay önce
Askerlik şartı olmasın.
Lise mezunu alımı yapsınlar.
Kpss şartı olmasın...
Aykut 7 ay önce
Kpss şartı olmasın
Badin 7 ay önce
Ilkokul mezunu alimida olsun
Eser 7 ay önce
Yaş sınırı 30 olmalı
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın