İçişleri Bakanı Soylu Açıkladı ! 3 Bin 200 Uzman Erbaş Alınacak

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Jandarma için 3 bin 200 uzman erbaş alımının yapılacağını ifade etti. Ayrıca Bakan Soylu 3 bin 200 astsubay alımı yapıldığını, 18 bin uzman erbaşın da alındığını belirtti.

İçişleri Bakanı Soylu Açıkladı ! 3 Bin 200 Uzman Erbaş Alınacak

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Jandarma Genel Komutanlığı devri teslim törenine katıldı ve burada bir konuşma yaptı. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu burada yaptığı konuşmasında Jandarma Genel Komutanlığı için 3200 uzman erbaş alımının yapılacağı ifade etti.

JANDARMA'DA DEVİR TESLİM TÖRENİ

Jandarma Genel Komutanlığı devir teslim töreni Beştepe Karargahı Şehit Korgeneral Hulusi Sayın Konferans ve Seminer Salonu'nda düzenlendi. Devir teslim töreninde Orgeneral Arif Çetin görevi Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Yaşar Güler’den devraldı.

Jandarma Genel Komutanlığı devir teslim töreninde konuşan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, konuşmasında savunma sanayisi ve Jandarmaya askeri personel istihdamı konusuna değindi. Bakan Soylu 2017 yılında 3 bin 200 muvazzaf, 370 sözleşmeli astsubay alımı ve 18 bin 352 uzman erbaş alımı yapıldığını açıkladı. Ayrıca Soylu, 2017 yılının sonuna kadar 3 bin 200 uzman erbaş alımı daha yapılacağını belirtti.

UZMAN ERBAŞ ALIMI YAPILACAK

Bilindiği gibi Jandarma Genel Komutanlığı2017 yılında 9 dönem uzman erbaş alımı için ilana çıkmıştı. Son olarak 2017/8 uzman erbaş alımı ve ilköğretim mezunlarının da başvuru yapabildiği 2017/9 sözleşmeli uzman erbaş alımı ilanları yayımlanmıştı. Söz konusu ilanlara başvurular tamamlandı. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun açıklamaları kapsamında 2017'nin sonuna kadar 3 bin 200 uzman erbaş alımı daha yapılacak.

ŞARTLARIN ESNETİLMESİ TALEP EDİLİYOR

Uzman erbaş alımlarında adayların mağduriyet yaşadıkları konuların başında yaş şartı geliyor. 25 yaşını doldurmamış olmak olarak verilen yaş şartı birçok adayın başvuru yapmasını engellerken başvuru sayısını da azaltıyor. Ayrıca uzman erbaş alımlarında adaylardan terhis şartı da isteniyor. Adaylar terhis şartının kaldırılmasını talep ediyorlar.

Kamupersoneli.net - ANKARA

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 22 Ağustos 2017, 11:06
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ali MAT
Ali MAT - 2 yıl Önce

Eğer yaş şartı olmaz ise 1 sene sonra istihdam edileceğim. Allah yardımcımız olsun

Hüseyin çavuş
Hüseyin çavuş - 2 yıl Önce

Yaş sınırı 30 olsa ve askerlik şartı kalksa çok daha güzel

Murat sezen
Murat sezen - 2 yıl Önce

Yaş şartı ve terhis şartını kaldırsalar benzecekti çokk iyi olur bu sayfa sesimizi duyursa çokk iyi olur dua ederiz sizlere

Ahmet reis
Ahmet reis - 2 yıl Önce

Yaş ve terhis şartını kaldırsalar okadar gönüllü varki gidecek neden bunu görmüyorlar

yanliz kurt musti
yanliz kurt musti - 2 yıl Önce

Allah rızası için yaş sınırı kalksın ben dünden razıyım gitmeye

Emrah
Emrah - 2 yıl Önce

Artık Bi esnetilme yapılsın lütfen 1990 doğumluyum 2011 de askerliğim bitti ama hep 1992 ve sonrası hem burdan kaybediyoruz hemde yas bide terhis tarihi bu konu hakkında inş sesimizi duyurabiliriz

Mustafa
Mustafa - 2 yıl Önce

Yaş şartına bir yardımcı olsun devletimiz.

Orgeneral
Orgeneral - 2 yıl Önce

yaş şartı esnetilsin ama askerlik şartı kalkmasın. uzman erbaş eğitimlerinde mecburi askerlik hizmetindeki temelden faydalanılmaktadır. aksi takdirde eğitim süresi en az 3 ay fazla olmak zorundadır.