Jandarma Genel Komutanlığı Er ve Erbaş İhtiyacı Hakkında Karar Resmi Gazete'de Yayımlandı!

25 Ocak 2019 tarihli Resmi Gazete'de yayımlanan hükümlere göre, İçişleri Bakanlığına bağlı olarak hizmetlerine devam eden Jandarma Genel Komutanlığı bünyesinde er ve erbaş ihtiyacı hakkında açıklama yapıldı.

Jandarma Genel Komutanlığı Er ve Erbaş İhtiyacı Hakkında Karar Resmi Gazete'de Yayımlandı!

Resmi Gazete'de yayımlanan detaylara göre;

Karar Sayısı: 668

"Jandarma Genel Komutanlığının er ve erbaş askerlik yükümlüsü ihtiyacının 1111 sayılı Askerlik Kanunu hükümleri çerçevesinde Milli Savunma Bakanlığı tarafından karşılanmasına ilişkin sürenin 31/12/2024 tarihine kadar uzatılmasına, 2803 sayılı Jandarma Teşkilat, Görev ve Yetkileri Kanununun geçici 5 inci maddesi gereğince karar verilmiştir." denildi.

Buna göre 2019 Haziran ayında sona ereceği ifade edilen jandarma bünyesinde askerlik görevini yapan er ve erbaş kalmayacağı açıklaması 2024 yılına kadar rafa kaldırılmış oldu ve ihtiyaçların yine askerlik görevini yapan kişiler arasında yapılacağı görülüyor.

KARAR METNİ

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 25 Ocak 2019, 16:18
YORUM EKLE