Jandarma Genel Komutanlığı sözleşmeli astsubay alımı yapıyor

Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Başkanlığı sözleşmeli astsubay alımı yapıyor. Astsubay alımı için aranan şartlar ve başvuru detayları şöyle;

Askeri Personel 22.02.2019, 13:29 22.02.2019, 13:46 probil
Jandarma Genel Komutanlığı sözleşmeli astsubay alımı yapıyor

Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Başkanlığında eğitim-öğretim görecek, JandarmaGenel Komutanlığının erkek,kadın muvazzaf,sözleşmeli astsubay ve Sahil Güvenlik Komutanlığının erkek,kadın,sözleşmeli astsubay almak için ilan yayımladı. Yayımlanan duyuruda yapılacak alımların dağılımı ve başvuru şartları belirtildi. 

Ön başvurular 25 Şubat - 13 Mart 2019 tarihleri arasında internet üzerinden yapılacaktır.  Başvurular ile ilgili detaylar www.jandarma.gov.tr, www.sahilguvenlik.gov.tr, www.jsga.edu.tr ve www.dpb.gov.tr adreslerinde yer alan “2019 Yılı Jandarma Genel Komutanlığı Muvazzaf/Sözleşmeli Astsubay Başvuru Kılavuzu” ve “2019 Yılı Sahil Güvenlik Komutanlığı Sözleşmeli Astsubay Başvuru Kılavuzu”nda yer alıyor.

Adaylarda aranan niteliklerde ise; 

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, 26 Ağustos 2019 tarihine kadar mezun olabilecek durumda olmak, Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması olumlu olmak,Jandarma Genel Komutanlığı için Lisans veya ön lisans bölümlerinden mezun olmuş veya 26 Ağustos 2019 tarihine kadar mezun olabilecek durumda olanlar için düzeltilmemiş nüfus kaydına göre müracaat yapılan yılın Ocak ayının biri itibariyle 27 yaşını bitirmemiş (01 Ocak 1992 ve sonrası doğumlular), lisansüstü öğrenimi tamamlamış olanlar için düzeltilmemiş nüfus kaydına göre otuz iki (32) yaşını bitirmemiş olmak (01 Ocak 1987 ve sonrası doğumlular), Sahil Güvenlik Komutanlığı için ön lisans bölümlerinden mezun olmuş veya 26 Ağustos 2019 tarihine kadar mezun olabilecek durumda olanlar için düzeltilmemiş nüfus kaydına göre müracaat yapılan yılın Ocak ayının biri itibariyle yirmi yedi (27) yaşını bitirmemiş (01 Ocak 1992 ve sonrası doğumlular), www.jandarma.gov.tr,www.sahilguvenlik.gov.tr, www.jsga.edu.tr ve www.dpb.gov.tr internet adreslerinde yayımlanan “2019 Yılı J.Gn.K.lığı Muvazzaf/Sözleşmeli Astsubay Başvuru Kılavuzu” ve “2019 Yılı S.G.K.lığı Sözleşmeli Astsubay Başvuru Kılavuzu”nda belirtilmiş olan başvuru şartlarını taşımak. 

BAŞVURU ŞARTLARI:

Ön başvurular sadece, https://vatandas.jandarma.gov.tr/PTM/Giris internet adresleri ile, Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Başkanlığı Personel Temin Sistemi üzerinden eDevlet kapısı vasıtasıyla yapılacaktır. İnternet ortamı dışında posta yoluyla veya şahsen yapılan başvurular dikkate alınmayacaktır.

b. Adayların “Başvuru Kılavuzunun” tamamını okuduktan sonra başvurusunu yapması gerekmektedir.

c. Başvurular, 25 Şubat 2019 günü başlayıp, 13 Mart 2019 günü saat 23:59’da sona erecektir.

ç. Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Başkanlığı Personel Temin Sistemi’ne eDevlet kapısı üzerinden e-devlet şifresi, mobil imza, e-imza, T.C. kimlik kartı veya internet bankacılığı seçeneklerinden birisi ile giriş yapılacaktır.

Yorumlar (1)
Ozcan 5 ay önce
Neden lisans megzunlRinin 32 yas sarti olmuyor lutfen dikkate alin