Jandarma Genel Komutanlığına 44 Bin 692 Sözleşmeli Er Alımı

Jandarma Genel Komutanlığı bünyesinde İçişleri Bakanlığı bünyesinde her celp döneminde 11 bin 173 sözleşmeli er alımı yapılacak. Konu ile ilgili olarak bu celp dönemleri Şubat ayı celp dönemi, Mayıs ayı celp dönemi, Ağustos ayı celp dönemi ve Kasım ayı celp dönemi olmak üzere 4 dönem oluyor. Bu bağlamda her celp döneminde 11 bin 173 sözleşmeli er alımı yapılacağından toplam sayı 44 bin 692 olacaktır.

Jandarma Genel Komutanlığına 44 Bin 692 Sözleşmeli Er Alımı

İçişleri Bakanlığı kontrolünde Jandarma Genel Komutanlığı'na her celp döneminde 11 bin 173 sözleşmeli er alınacak. Bu celp dönemleri Şubat Celp Dönemi, Mayıs Celp Dönemi, Ağustos Celp Dönemi ve Kasım Celp dönemi olmak üzere toplamda 4 dönemdir. Her bir celp döneminde 11 bin 173 sözleşmeli er toplamda 44 bin 692 sözleşmeli er alınacak. 

Tüm Uzmanlar ve Emeklileri Derneği (TUZED) Genel Başkanı Ali Tilkici, Jandarma sözleşmeli er alımıyla ilgili şu açıklamaları yaptı;

"Jandarma Genel Komutanlığı'nca paylaşılan bir haber var bu iyi bir haber. 2019 Şubat, Mayıs ve Kasım aylarında, Ağustos ve Kasım Celplerinde 11 bin 173'er tane  , her celpte sözleşmeli er alımı yapılacak. Jandarma Genel Komutanlığı'na, 11 Bin 173 tane , her celpte sözleşmeli er alımı yapılacak.

Bu sözleşmeli erler, komando, asayiş timi,  silah ihtisas asayiş, cezaevleri, turizm, muhabere, sürücü ve nöbet hizmetlerinde kullanılacak.  Yani erlerin görevlerini erler yapacak.  Ne zaman 2019'dan itibaren bu Jandarma Genel Komutanlığı yayınlamış. Her celp döneminde 10 bin 173 tane sözleşmeli er alınacak, erlerin yapacağı görevleri bu arkadaşlar yapacak." ifadelerini kullandı.

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Tanju
Tanju - 5 ay Önce

Nerden başvuru yapıyoz

Osman
Osman - 5 ay Önce

Asayiş olmak istiyorum nasıl olurum

MEHMET
MEHMET - 5 ay Önce

Yaş sınırı 30 yapın

PÖH
PÖH - 5 ay Önce

Maaş ne kadar ? Mezuniyet durumu ne olmalı ?

Vadet NARMAN
Vadet NARMAN - 5 ay Önce

Ne zaman tam tarih ne zaman olur

Oğuzhan
Oğuzhan - 5 ay Önce

Hayırlısıyla jöh

Jöh
Jöh - 5 ay Önce

Asayiş alımı ne zaman

Metin
Metin - 5 ay Önce

Tüm illere mi Bayburt da da olsun 2018 den beri alım yok