Jandarma Genel Komutanlığından Uzman Erbaş Duyurusu!

Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Başkanlığı tarafından yeni bir duyuru yayımlandı. Uzman erbaş atamalarıyla alakalı olarak merak edilen tüm detaylar açıklandı.

Jandarma Genel Komutanlığından Uzman Erbaş Duyurusu!

Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi uzman erbaş atama sonuçlarının açıklandığını duyurdu.

Ayrıca Seferihisar J.Mu.Egt.Mrk.K.Lıgı Emrine Atanan 2018-1 Mebs Branşlı olarak sonuçlara yer verildi.

Muhabere Elektronik ve Bilgi Sistemleri (MEBS branşı nedir?)

Askerî bilginin iletilmesi, işlenmesi ve muhafaza edilmesi ile ilgili görevler muhabere sınıfınca yerine getirilmektedir. Esas olarak “haberleşme, iletişim” anlamlarına gelen muhabere sözcüğü; Kara Kuvvetleri Komutanlığında, muhabere sınıfının başlıca görev sahalarını ifade etmek maksadıyla, “Muhabere, Elektronik ve Bilgi Sistemleri (MEBS)” olarak kullanılmaktadır.

Bu görevlerin yerine getirilebilmesi için, gelişmiş teknolojiye sahip, süratli, emniyetli, güvenilir, elastiki ve beka kabiliyeti yüksek, muhabere, elektronik ve bilgi sistemleri ile donatılmış etkili bir komuta kontrol yapısına ihtiyaç vardır. Muhabere sınıfının ana görev sahaları; irtibat, elektronik harp, bilgi sistemleri ve foto film hizmetleridir.

Günümüzün ağ merkezli dünyasında, savaş ortamının resmini ortaya çıkaracak haberleşme, bilgi, iletim sistemlerinin yönetilmesi ve bu sistemlerin siber saldırılara karşı korunması muhabere sınıfının temel görevi olarak ön plana çıkmaktadır.

Muhabere sınıfının ana malzeme ve muhabere sistemleri, modern sayısal telli haberleşme sistemleri, tek ve çok kanallı analog ve sayısal telsizler, uydu haberleşme sistemleridir.

Muhabere sınıfında; geleceğin harp ortamının kaçınılmaz bir gerçeği olan ‘Ağ Merkezli Harp’ ekseninde çalışmalar yürütülmektedir.

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ömer
Ömer - 6 ay Önce

2017 10 dönem jandarma 2 gurup atama bekliyoruz bir açıklama bekliyoruz beklemekten direk olduk

Talha
Talha - 6 ay Önce

Subat 8 de safranbolunun egitimi bitiyo 2017 10 2. Grup bende bekliyorum insAllah yakin zamanda açıklanır

Kenan
Kenan - 6 ay Önce

2017/10 jandarma atamaları da açıklanmadı bide onları açıklasanız ..

İbrahim ULUSOY
İbrahim ULUSOY - 6 ay Önce

2017/7 sınavı kazandım sağlık raporumu da gönderdim ama hiç bi haber gelmedi iki defa dilekçe göndermeme rağmen cevap gelmedi.

Başkan
Başkan - 6 ay Önce

Bende yeni alımlar var sandım

Murat
Murat - 6 ay Önce

2017-10 u unuttular beyler

Mevlüt
Mevlüt - 6 ay Önce

Ben kazanmıştım sağlık raporunda elendim

Selçuk demirci
Selçuk demirci - 6 ay Önce

Şu Joh asayiş joper ne zaman