Jandarma Uzman Erbaş Alımı (JÖH) Başvuru Sonuçları Açıklandı

Jandarma Genel Komutanlığı tarafından yayımlanan en az lise mezunu uzman erbaş (JÖH) alım ilanına başvuru yapan adayların başvuru sonuçları açıklandı.

Askeri Personel 28.11.2017, 17:00 08.02.2019, 22:17
Jandarma Uzman Erbaş Alımı (JÖH) Başvuru Sonuçları Açıklandı

Jandarma Genel Komutanlığı resmi sitesinde ve Devlet Personel Başkanlığı resmi sitesinde yayımladığı ilan ile Jandarma Özel Harekat (JÖH) pozisyonunda uzman erbaş alımları yapacağını duyurdu.

Uzman erbaş alım ilanına başvurular, 13 Kasım 2017'de sona erdi. Başvuruların sona ermesi ile beraber başvuru yapan adaylar, başvuru sonuçları için heyecanlı bir bekleyişe girdi. Jandarma Genel Komutanlığı uzman erbaş alım ilanı başvuru sonuçları açıklandı.

BAŞVURU SONUÇLARI AÇIKLANDI

Jandarma Genel Komutanlığı tarafından yayımlanan uzman erbaş alım ilanına başvuru yapan adayların başvuru sonuçları, 28 Kasım 2017 tarihinde, Jandarma Genel Komutanlığı resmi sitesinde açıklandı. Adaylar, başvuru sonuçlarına, T.C. kimlik numarası ile sisteme giriş yaparak erişim sağlayabilecek.

BAŞVURU SONUÇLARI İÇİN TIKLAYIN.

KİMLER UZMAN ERBAŞ OLABİLİR?

Jandarma Genel Komutanlığı tarafından yayımlanan uzman erbaş alım ilanlarına; T.C. vatandaşı ve erkek olan, en az lise ve dengi okul mezunu olan adaylar başvuru yapabilir. Ayrıca başvuru yapacak adayların, 20 yaşından gün almış ve 27 yaşını bitirmemiş olmaları, en az 164 cm boyunda olmaları, güvenlik soruşturmalarının olumlu olması gerekiyor. 

Adayların fiziki açıdan vücut yapısı düzgün ve kusursuz olmaları gerekiyor. Ayrıca dilinde pelteklik, kekemelik ve tutukluk olmayan adaylar başvuru yapabilecek.

JÖH MAAŞLARI NE KADAR ?

Jandarma Özel Harekat personeli devletin kendilerine sunduğu lojman ve buna benzer olanaklardan faydalanabilir.

JÖH maaşları 2016 yılında artış gösterdi. Jandarma Özel Harekat personelinin maaşının belirlenmesinde görev yaptığı bölge büyük önem taşıyor. Konu ile ilgili olarak özetle Jandarma Özel Harekatların aldıkları maaşlar 3 bin 500 TL ile 4 bin 500 TL arasındadır.

KAMUPERSONELİ.NET - ANKARA

Yorumlar (8)
mvlt 2 yıl önce
jöh mü komando mu?
Metin 2 yıl önce
Hala mülakata çağrılmadık bilgisi olan varmı?
İsmail 2 yıl önce
1. 2017-10 yapilacak olan sözleşmeli̇ uzman erbaş seçme sinavlarina ön başvurunuz alinmiştir.

2. sinava müracaat eden aday sayisinin yoğunluğu nedeni̇yle aralik 2017 dönemi̇nde yapilacak olan seçme sinavlarina çağrilmadiniz. bi̇r sonraki̇ sinav dönemi̇ i̇çi̇n yapilacak olan duyuruyu www.jandarma.gov.tr adresi̇nden taki̇p ederek beli̇rti̇lecek tari̇h ve yerde sinav i̇çi̇n hazir bulununuz.

bende böyle yazıyordu başvuru sonucunda. hala bekliyorum... bir bilgim yok bu konuda araştırıyorum ama ne olucak ne biticek hiçbir fikrim yok.
Brs 2 yıl önce
Arkadaslar onlisans mezunlarini once cagirdilar bizim evraklarimizda hazir egitimii bekliyoruz ama aciklanmadi hala
Muhammet Ali Pak 2 yıl önce
2. Döneme
H kalan arkadaşlar 5 subat 2018 de çağrılacak
Mustafa 2 yıl önce
Benim adım çıktımı bašvuru yaptım
Salih acat 1 yıl önce
Yaa jandarma uzman erbaş baş vurmak isdiyom ama bulamıyom nasıl başvurabilirim
mete ucar 1 yıl önce
haber beklıorum daha gelmedi