Jandarma Uzman Erbaş Alımında KPSS Şartı Gelecek İddiası !

Jandarma Genel Komutanlığı bünyesinde uzman erbaş alımı adaylar tarafından bekleniyor. Uzman erbaş alımı için yeni bir iddia ortaya atıldı. Buna göre Jandarma Genel Komutanlığı uzman erbaş alımı için KPSS şartının geleceği ifade edildi.

Askeri Personel 19.12.2018, 10:58
Jandarma Uzman Erbaş Alımında KPSS Şartı Gelecek İddiası !

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu daha önce yaptığı açıklamalarında her yıl Jandarma Genel Komutanlığı bünyesinde 25 bin jandarma alımı yapılacağı ifade etmişti.  Bu kapsamda alımlar hakkında detayları kamupersoneli.net olarak okuyucularımızla paylaşıyoruz...

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu yaptığı açıklamalarında jandarma alımı hakkında "2021'e kadar jandarmamızı profesyonel hale getiriyoruz, 2016'dan bugüne kadar 42 bin 174 uzman jandarma aldık, toplam sayımız 195 bine ulaştı. Her yıl 25 bin jandarma alacağız ve profesyonelliği tamamlayacağız. Sahil güvenlikte de geçen yıl yaklaşık 647 personel alımı yaptık." ifadelerini kullanmıştı.

Jandarma personel alımlarının ne zaman yapılacağı hakkında İçişleri Bakanı Süleyman Soylu bir açıklama yapmazken genel şartlar hakkında da bilgi paylaşımı yapılmadı. 

ALIMLAR HANGİ BRANŞTA YAPILMALIDIR?

Bakan Soylu'nun açıklamalarının ardından adaylar tarafından sitemiz çok sayıda geri bildirim gönderildi. Sitemize gönderilen geri bildirimlerde adaylar jandarma alımları branş dağılımı hakkında taleplerini belirttiler. 

Adaylar Jandarma Özel Harekat, Jandarma Özel Asayiş Komutanlığı, Jandarma Özel Operasyon Timi ve Uzman Çavuş branşlarında yapılmasını talep ediyorlar. 

Peki size göre alımlar hangi branşta gerçekleştirilmelidir? Genel şartlar hakkında talepleriniz neler? Sayfanın alt kısmındaki yorum bölümünden taleplerinizi belirtebilirsiniz. 

Jandarma Genel Komutanlığı uzman erbaş alımı hakkında yeni bir iddia ortaya atıldı. Bu iddiaya göre uzman erbaş alımları kapsamında KPSS şartının geleceği ifade edildi. Ancak konu hakkında herhangi bir gelişme meydana gelmedi.

Bir açıklama yapıldığında okuyucularımızla paylaşacağız...

Yorumlar (73)
Şahin 11 ay önce
Allah aşkına kapss istemeyin nolur
Bu gorev icin yanip tutusanlar
Bakanımız soyluyo saygilarimla
İsmail Coşkun 11 ay önce
Sayın bakanım Kpss şartı olmasın kpss girmeyip uzman erbaş olmak isteyen bir sürü sayılı kişiler var sayın bakanım
Batuhan 11 ay önce
Kpss nedir kardeşim bu işin temel amacı cesaret ve gönüllülük değilmi okumuş adamın ne işi var orada tamam eyvAllah cahil olmayacak tabiki ama bazı insanlar vardır okumaktan anlamaz anlamadigindan değildir yakınlık yoktur derse kitapa deftere okumuş cahil alınacak da ne olacak adam o mesleğin fiyakasina karışmasına gelecek onda sonra vatanına göz dikeni vur oğlum mantığını benimsemiş gençler bende dahil olmak üzere sanayide köşe başlarında orda burda sürtüp ömrünün geri kalanını saçma sapan bir ölumu bekleyen gereksiz insan olarak yaşasın bumudur bu gençlerin olacağı yada para babalarının kapısında kopekmi ol sunarım yolunu kaybedip zaten okuyabilseydik mühendis olurduk milletvekili veya öğretmen olurduk
Mikail 11 ay önce
Kpss ile Alınmasın Eski Sistem Lütfen .
Kerem 11 ay önce
ilk öğretim orta okul mezunu alımıda yapılsın
Hakan 11 ay önce
İlköğretim orta okul mezunu da alın
Engin 11 ay önce
İşAllah kpss olmaz
Mehmet 11 ay önce
Kpss nedir ya öğretmen mi alıyorsunuz
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın