Jandarmadaki Sözleşmeli Subay, Astsubay, Erbaş ve Erlerin Sosyal ve Mali Haklarında Düzenleme Yapılacak

AK Parti tarafından Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığına sunulan kanun teklifinde Jandarmadaki Sözleşmeli Subay, Astsubay, Erbaş ve Erlerin mali ve sosyal haklarında düzenleme yapılacağı ifade edildi. Detaylar haberimizde...

Askeri Personel 10.10.2018, 15:37 10.10.2018, 21:50 Batuhan
Jandarmadaki Sözleşmeli Subay, Astsubay, Erbaş ve Erlerin Sosyal ve Mali Haklarında Düzenleme Yapılacak

AK Parti tarafından Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığına sunulan kanun teklifinde Jandarmadaki Sözleşmeli Subay, Astsubay, Erbaş ve Erlerin sosyal ve mali haklarında düzenleme yapılması öngörüldü.

Verilen kanun teklifinde bu konu hakkında belirtilen maddenin detaylarını kamupersoneli.net olarak okuyucularımızla paylaşıyoruz...

SOSYAL HAKLARDA DÜZENLEME YAPILACAK

TBMM'ye sunulan kanun teklifinde Türk Silahlı Kuvvetlerinde İstihdam Edilecek Sözleşmeli Subay ve Astsubayla, Sözleşmeli Erbaş ve Erlerin nasıp ve terfi, aylık ve diğer mali ve sosyal haklarında düzenleme yapılacağı ifade edildi.

Söz konusu teklifte şu ifadelere yer verildi:

Madde ile, Jandarmadaki sözleşmeli subay ve astsubayların, sözleşmeli erbaş ve erlerin nasıp ve terfi, aylık ve diğer mali ve sosyal haklar bakımından kendi kanunları olan 4678 sayılı Türk Silahlı Kuvvetlerinde İstihdam Edilecek Sözleşmeli Subay ve Astsubaylar Hakkında Kanunun ve 6191 sayılı Sözleşmeli Erbaş ve Er Kanununun madde metnine eklenmesine yönelik uyum düzenlemesi yapılmıştır.

KAMUPERSONELİ.NET - ANKARA

Yorumlar (0)