JÖH Nasıl Olunur? JÖH'ler Ne Kadar Maaş Alır?

Jandarma Genel Komutanlığının gözde birliklerinden olan JÖH'lere kimle katılabilir? JÖH'ler ne kadar maaş alır? Konu hakkında detaylar haberimizde..

Askeri Personel 06.10.2018, 00:14 Batuhan
JÖH Nasıl Olunur? JÖH'ler Ne Kadar Maaş Alır?

Jandarma Genel Komutanlığı bünyesindeki JİTEM, JÖAK, JOPER ve JÖH seçkin birimler arasında yer almaktadır. Peki ÖH timlerine katılmak isteyenler neler yapacak? Kimler JÖH olabilir? Bu konu hakkında detayları kamupersoneli.net olarak okuyucularımızla paylaşıyoruz..

KİMLER JÖH OLABİLİR?

JÖH timlerine katılmak isteyen bir adayın Jandarma Genel Komutanlığı personeli (Subay, Astsubay, Uzman Jandarma, Çavuş, Sözleşmeli Uzman Çavuş gibi) olması gerekmektedir.

JÖH timllerine katılımlarda gönüllülük esas olmaktadır. Askerikiğin bitimine 6 ay kala başvuru yapan ve gerekli şartalrı sağlayan adaylar JÖH timlerine katılmak için hak kazanmaktadır. Adaylar JÖH timleri için verilecek olan eğitimi de başarılı bir şekilde tamamladıklarında JÖH timlerine katılacaklardır.

JÖH'LER NE KADAR MAAŞ ALIR?

Peki JÖH timlerindeki personeller ne kadar maaş alıyorlar? JÖH timlerindeki personeller 3 bin 500 TL ile 6 bin TL arasında maaş almaktadırlar. Timlerin görev yaptıkları yerlere göre tazminat kapsamında maaşlarda değişiklik olabiliyor.

KAMUPERSONELİ.NET - ANKARA

Yorumlar (0)