Kara, Deniz ve Hava Kuvvetleri Komutanlığı Uzman Erbaş Temin Duyurusu MSB'den Yayımlandı!

Milli Savunma Bakanlığı (MSB) Personel Temin Dairesi Başkanlığı resmi internet sitesi üzerinden yeni bir duyuru yayımlandı ve Kara, Hava ve Deniz kuvvetleri komutanlığı uzman erbaş alımıyla alakalı olarak sınav sonuçlarına yer verildi.

Askeri Personel 27.02.2019, 18:52 Kerim Solak
Kara, Deniz ve Hava Kuvvetleri Komutanlığı Uzman Erbaş Temin Duyurusu MSB'den Yayımlandı!

MİLLİ SAVUNMA BAKANLIĞI RESMİ AÇIKLAMASI

Değerli Adayımız;

1. Türk Silahlı Kuvvetlerine Uzman Erbaş temin faaliyetlerinde seçim aşamaları tamamlanmıştır. Seçim aşamaları sonrasında yapılan değerlendirme sonucunda ASİL olarak sıralamaya giren adaylardan;

a. Kara Kuvvetleri, Deniz Kuvvetleri ve Hava Kuvvetleri Komutanlığına kayıt yaptıracak adaylar; 04-06 Mart 2019 tarihlerinde 08:30-16:30 saatleri arasında ilanın 6’ncı maddesinde belirtilen merkezde kayıtları yapılacaktır.

b. Bir aday birden fazla Kuvvet Komutanlığının asil veya yedek listelerinde bulunabilecektir. Asil olarak ilan edilen adaylar, öncelikli olarak tercih ettiği Kuvvet Komutanlığı Kayıt Merkezine giderek kaydını yaptıracak, kaydını yaptıran adayların diğer Kuvvet K.lıklarındaki adaylıkları sonlandırılmış olacak, bir Kuvvet Komutanlığına kaydını yaptıran aday daha sonra diğer Kuvvet Komutanlığına geçiş yapamayacaktır. Belirtilen tarihlerde kadar kayıt işlemi yaptırmayan asil adayların adaylıkları sonlandırılacak, her ne sebeple olursa olsun ilave kayıt süresi verilmeyecek, adayın diğer Kuvvet Komutanlığındaki yedeklik durumu ise devam edecektir.

2. YEDEK olarak sıralamaya giren adaylar için;

a. Yedek adayların kayıt işlemleri 07-12 Mart 2019 (hafta sonu hariç) tarihlerinde 08:30-16:30 saatleri arasında ilanın 6’ncı maddesinde belirtilen merkezlerde yapılacaktır.

b. Bir aday birden fazla yedek listesinde bulunabilecek, önce hangi sınıftan sıra gelirse o sınıf için çağrı yapılacaktır. Kuvvet K.lıkları Kayıt Merkezlerince 13-15 Mart 2019 tarihleri arasında eksik kalan kontenjanlar için İKİNCİ GRUP YEDEK adaylardan sırası gelen aday telefon ile aranarak kayıt için davet edilecektir. Bu nedenle adayların, sistemde kayıtlı bulunan telefonlarını kayıt faaliyetleri boyunca açık bulundurmaları önem arz etmektedir. Aranıldığında bu telefonlarda bulunmamaları hak kaybına uğramalarına neden olacaktır. Tebligattan sonra belirtilen süre içerisinde kayıt işlemini yaptırmamaları halinde kayıt hakları iptal edilecektir. Adaya kayıt için çağrı yapılması durumunda ilanın 6’ıncı maddesinde yapılması gereken hususlar hakkında bilgi verilmiştir. Kontenjana giremeyen yedek adaylara ayrıca çağrı yapılmayacaktır.

3. Tercih yaptığı Kuvvet Komutanlıkları kontenjanına giremeyen, dışarda kalan, kesin kayıt yaptıramayan adayların mağdur olmaması ve diğer Kuvvet Komutanlığı ihtiyacının karşılanması maksadıyla; aday talepte bulunursa ve uygun görülürse tercih listesinde olmayan Kuvvet Komutanlığına kesin kaydını yaptırabilecektir. Kontenjanın daha az olması nedeniyle Deniz Kuvvetleri Komutanlığı ve Hava Kuvvetleri Komutanlığı kontenjanına giremeyen, kayıt yaptıramayan adaylar talep ederse ve Kara Kuvvetleri Komutanlığınca uygun bulunursa Kara Kuvvetleri Komutanlığınca kesin kayıtlarını yaptırabileceklerdir.

4. Herhangi bir Kuvvet Komutanlığına asil veya yedek listeden kayıt yaptıran adayın diğer Kuvvet Komutanlıklarındaki adaylığı sonlandırılacaktır.

5. Adayların güvenlik soruşturma ve arşiv araştırmaları devam etmektedir. Adayın teslim ettiği belgelerde gerçeğe aykırı bilgilerin olması, sağlık raporu ve güvenlik soruşturma sonucuna ilişkin herhangi birinin eksik ya da olumsuz olması durumunda uzman erbaş adaylığının sona ereceği ve herhangi bir hak iddia edemeyeceği, bu duyuru ile tebliğ edilmiş olmaktadır. 

DETAYLAR İÇİN TIKLAYIN

Yorumlar (2)
Kaan 5 ay önce
Bu sonuçlar bütün hava kara ve deniz kuvvetleri icin gecerlimi yoksa sadece kara kuvvetlerimi açıkladı
Ahmet 5 ay önce
kkk.lıgına uzman onb alımları devam edecekmi jandarma da orta okul mezunu komando alırmı ?