Kara Kuvvetleri Uzman Erbaş Alımı Seçim Aşaması Sınavları Başlıyor

Milli Savunma Bakanlığı tarafından yayımlanan duyuruda Türk Silahlı Kuvvetleri Kara Kuvvetleri Komutanlığı uzman erbaş, uzman onbaşı, ve uzman çavuş seçim aşaması sınavlarının ne zaman yapılacağı ifade edildi. Konu ile ilgili olarak seçim aşaması faaliyetleri hakkında detayları ziyaretçilerimizle paylaşıyoruz.

Askeri Personel 01.04.2018, 18:16 12.02.2019, 08:10
Kara Kuvvetleri Uzman Erbaş Alımı Seçim Aşaması Sınavları Başlıyor

Milli Savunma Bakanlığının resmi web adresi üzerinden bir duyuru yayımlandı. Yayımlanan duyuruda Türk Silahlı Kuvvetleri Kara Kuvvetleri Komutanlığı uzman erbaş, uzman onbaşı ve uzman çavuş temini seçim aşaması sınavlarının ne zaman yapılacağı ifade edildi.

SEÇİM AŞAMASI FAALİYETLERİ BAŞLIYOR

Buna göre Milli Savunma Bakanlığı tarafından yayımlanan duyuruya göre uzman erbaş temini kapsamında seçim aşaması sınavları 2 Nisan 2018 tarihinde başlayacak ve 25 Mayıs 2018 tarihine kadar devam edecektir. Uzman Onbaşı sınavları ise 2 Nisan 2018 tarihinde başlayacak ve 11 Mayıs 2018 tarihine kadar devam edecektir. Son olarak ise Uzman Çavuş sınavları 14 Mayıs 2018 tarihinde başlayacak ve 25 Mayıs 2018 tarihine kadar devam edecektir.

Ayrıca Milli Savunma Bakanlığı tarafından yayımlanan duyuruda seçim aşaması faaliyetlerinin detayları paylaşıldı. Yayımlanan duyuruya göre detaylar ise şöyle:

SEÇİM AŞAMASI FAALİYETLERİ DETAYLARI

a.   Yazılı sınav, Kayıt-Kabul, Fiziki Değerlendirme, Fiziki Yeterlilik Testi, Mülakat ve Hastane Sevk işlemleri aşamalarından oluşmaktadır.

b.  Fiziki Yeterlilik Testi için tüm adayların gelirken spor kıyafeti (Eşofman, spor şortu, spor fanilası, spor ayakkabısı vb.) getirmeleri gerekmektedir.

c.   Seçim Aşaması Faaliyetleri 1 gün sürecektir.

ç.   Hafta sonlarına sınav planlanmamıştır.

Yorumlar (2)
VAHDET Ağoğlu 1 yıl önce
Uzman erbaş sınavı ne zaman
mesut 1 yıl önce
20 mart 2018 tarihinde uzman onbasi formuna başvuru yaptim ama sonuca ulasamiyorum bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olurlarsa sevinirim