Mağdur Jandarma Personelleri Tekrar Mesleklerine Dönmek İstiyor

Geçmiş yıllarda TSK'dan ayrılan ve mağdur olan jandarma personeller de görevlerine geri dönmek istiyorlar.

Askeri Personel 06.09.2016, 09:09 13.10.2019, 15:29
Mağdur Jandarma Personelleri Tekrar Mesleklerine Dönmek İstiyor

Pilot, hakim ve savcılar mesleklerine tekrar dönmeye başladı. Dershane öğretmenleri de sınavsız olarak sözleşmeli öğretmenliğe atanacak. Köy korucularının uzman çavuş olarak göreve başlatılmaları da gündemde. Geçmişte TSK’dan istifa ederek başka kurumlara geçmiş veya doğru düzgün iş bulamamış uzman jandarmalar da tekrar mesleklerine dönmek istiyor.

Ülkemizin yaşadığı olumsuz koşullar göz önüne alındığında kamu kurum ve kuruluşlarında oluşan eksik personel ihtiyacını gidermeye yönelik bazı kurumlarda geri dönüşler başladı. Jandarma teşkilatında da çok yıllar hizmet vermiş (en az 10 yıl) bu kurumun içerisinde pişmiş, eğitimlerini almış, ancak bu terör yapılanmasının karıştığı usulsüz atamalar sonucu mesleğinden soğumuş, yapılan haksızlıkları gördükçe artık dayanamamış ve kurtuluşu başka meslek dallarında aramaya çalışmış nice personel olduğu aşikardır.

Halihazırda başka kurum ve kuruluşlarda görevli olup geri dönüşle ilgili bir düzenleme olduğunda tekrar teşkilata dönmek ve en ihtiyaç duyulan şu dönemde vatan için mücadelesinde devam etmek isteyen nice personel bulunmaktadır. Jandarma teşkilatında da geri dönüşle ilgili yapılacak bir çalışma sonucu eksik ve ihtiyaç duyulan deneyimli personelin geri dönüşlerle sağlanabileceği hususunu buradan yetkililere duyurmak istiyoruz.

Yorumlar (6)
MURAT 3 yıl önce
İSTİFA EDİP BAŞKA KURMULARDA ÇALIŞAN, YADA İSTİFA SONRASINDA İŞ BULUMAYAN ÇOK SAYIDA PERSONEL GERİ DÖNÜŞ İÇİN BEKLEMEKTEDİR. PİLOTLARA VE HAKİM, SAVCILARA TANINAN BU HAK BİZLERE VERİLSİN. BU VATAN İÇİN YAPMAMIZ GEREKEN DAHA ÇOK GÖREVİMİZ VAR.
Mehmet 3 yıl önce
Bu yapı sayesinde birileri bizim hayal bile edemediğimiz illerde görevlerde bulunurken birileri de doğuda en kritik yerlerde batıda ise geçici görev altında tekrar doğuya gönderilmek sureti ile batı yüzü görmeyen personeller oldu.
murat 3 yıl önce
Aslında bu kadar açık ve personel ihtiyacı varken dilekçe ile başvuran eski personelin alınması iyi olur çünkü bu personel hem eğitimli gece terörle mücadeleyi biliyor ..
Mehmet 2 yıl önce
Ben ailevi nedenlerden dolayı istifa ettim lütfen sesimizi duyun bu vatan için kanımın son damlasına kadar savaşmaya hazırım bizim gibi eğitilmiş personeller lazım diyw düşünüyorum
Serdar 2 yıl önce
anayasanın eşitlik ilkesinden yola çıkacak olursak pilot ve savcılara tanınan bu hak mağdur olan herkese tanınmalı...
ÖZGÜR 1 yıl önce
jandarma artik icisleri ne baglandiysa geri̇ dönüşte sorun olmamali