Milli Savunma Bakanlığı (MSB) 2019 Yılı Muvazzaf Astsubay Alımı Temin Duyurusu Yayımlandı!

Milli Savunma Bakanlığı (MSB) tarafından yeni bir duyuru yayımlandı ve dış kaynaktan muvazzaf astsubay adayı temini kapsamında ön kayıt ile ilgili detaylar açıklandı. İşte Kara, Deniz ve Hava Kuvvetleri komutanlığı temin sonuçları ve  kontenjanları...

Askeri Personel 24.06.2019, 20:30
Milli Savunma Bakanlığı (MSB) 2019 Yılı Muvazzaf Astsubay Alımı Temin Duyurusu Yayımlandı!

Milli Savunma Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü Personel Temin Dairesi Başkanlığı tarafından yeni bir duyuru yayımlandı ve 2018 Yılı Türk Silahlı Kuvvetleri Dış Kaynaktan Muvazzaf Astsubay Adayı Temini Kapsamında Ön Kayıt hakkında detaylar açıklandı.

MSB tarafından yayımlanan duyuruda ise temin sonuçları ile Kara Kuvvetleri Komutanlığı ile Deniz Kuvvetleri Komutanlığı, Hava Kuvvetleri komutanlığı kontenjanları açıklandı.

DETAY İÇİN TIKLAYIN

2018 YILI TÜRK SİLAHLI KUVVETLERİ DIŞ KAYNAKTAN MUVAZZAF ASTSUBAY ADAYI TEMİNİ KAPSAMINDA ÖN KAYIT İLE İLGİLİ İLAN/AÇIKLAMALAR

MSB tarafından yayımlanan duyuruda ise;

"Türk Silahlı Kuvvetlerine Dış Kaynaktan Muvazzaf Astsubay Alımı seçim aşamaları tamamlanmıştır.

Seçim aşamaları sonrasında yapılan değerlendirme sonucunda başarılı olan tüm adaylar başarı sıralamasına tabi tutularak sıralanmıştır. Başarı sıralaması her bir adayın kayıt hakkı kazandığı anlamına gelmemekte olup, kontenjana girerek kayıt hakkı kazanan adaylara, “…… Sınıfında Başarı Sıranız-6 Kayıt Hakkı Kazandınız” şeklinde ifade yazılarak ilk grup olarak kayıt hakkı verilmiştir.

KAYIT HAKKI KAZANAN adayların kayıtları, 26 – 28 Haziran 2019 tarihlerinde 08:30-16:30 saatleri arasında, bu ilanın 8’inci maddesinde belirtilen kayıt merkezlerinde yapılacaktır. Bir aday birden fazla Kuvvet K.lığının başarı sıralama listelerinde bulunabilecektir.

Birden fazla Kuvvet K.lığında KAYIT HAKKI KAZANAN adaylar, tercih ettiği Kuvvetin kayıt merkezine giderek kaydını yaptıracak, kaydını yaptıran adayların diğer Kuvvet Komutanlıklarındaki adaylıkları sonlandırılacaktır. Herhangi bir Kuvvet Komutanlığına kaydını yaptıran aday daha sonra diğer Kuvvet Komutanlığına geçiş yapamayacaktır.

Kayıt hakkı kazanan adaylardan 28 Haziran 2019 (dahil) tarihi saat 16.30’a kadar kayıt işlemi yaptırmayan adayların adaylıkları sonlandırılacak, HER NE SEBEPLE OLURSA OLSUN İLAVE KAYIT SÜRESİ VERİLMEYECEK, adayın kayıt hakkı kazanamadığı diğer Kuvvet Komutanlığındaki başarı sıralamaları devam edecektir.

Ayrıca, bir Kuvvet Komutanlığında yapmış olduğu tercihlerden herhangi birinde kontenjana girerek kayıt hakkı kazanan adayın aynı Kuvvet Komutanlığındaki kalan tercihleri söndürülmüştür. Adayın diğer Kuvvet Komutanlıklarındaki tercihleri ise devam etmektedir. Aday kayıt hakkı kazandığı Kuvvet Komutanlığına kayıt yaptırmaması durumunda o Kuvvet Komutanlığındaki adaylığı sonlandırılacak olup diğer Kuvvet Komutanlıklarındaki adaylığı devam edecektir. Diğer Kuvvet Komutanlıklarında kayıt hakkı beklemeye devam eden aday kalan tercihlerinden herhangi birinde kontenjana girmesi halinde kayıt hakkı kazandığı Kuvvette kayıt yaptırabilecektir.

Türk Silahlı Kuvvetleri muvazzaf astsubay alımı ilk kayıt döneminde kayıt hakkı kazanamayan adaylar için ikinci çağrı 04 Temmuz 2019 tarihinde yapılacak ve bu adayların kayıt işlemleri 05 – 09 Temmuz 2019 (hafta sonu hariç) tarihlerinde 08:30-16:30 saatleri arasında ilanın 8’inci maddesinde belirtilen yerlerde yapılacaktır. Bir aday birden fazla başarı sıralama listelerinde bulunabilecek, önce hangi sınıftan sıra gelirse o sınıf için çağrı yapılacak ve diğer tercihleri söndürülecektir. 10-19 Temmuz 2019 tarihleri arasında eksik kalan kontenjanlar için ayrıca bir ilan yapılmayacak, Kuvvet Komutanlıkları kayıt merkezlerince kontenjanlar doldurulana kadar sırası gelen aday telefon ile aranarak kayıt için davet edilecektir. Bu nedenle adaylarımızın, sistemde kayıtlı bulunan telefonlarını kayıt faaliyetleri boyunca açık bulundurmaları önem arz etmektedir. Aranıldığında bu telefonlarda bulunmamanız hak kaybına uğramanıza neden olacaktır.

Telefonla aranan adaylara kayıt için kendilerine sıra geldiği konusunda bilgi verilecek, kesin cevap veremeyen adayların ertesi gün nihai cevabı alınacaktır. Telefon ile kendisine ulaşılamayan
adaylar farklı saatlerde iki defa daha aranacak, yine ulaşılamaması durumunda çağrı merkezlerini 24 saat içerisinde aramamaları durumunda kayıt haklarını kaybedeceklerine dair bir SMS gönderilecektir. Size yapılan telefon tebligatından sonra 48 saat içerisinde kayıt işleminizi yaptırmamanız halinde kayıt hakkınız iptal edilecektir. Tarafınıza kayıt için çağrı yapılması durumunda ilanın 8’inci maddesinde yapmanız gereken hususlar hakkında bilgi verilmiştir. 19 Temmuz 2019 tarihinde gün sonu kayıt faaliyetleri tamamlanacak olup daha sonra ilave çağrı yapılmayacaktır.

Sınıf bazında kontenjan miktarları, en son kayıt hakkı kazanan adayların başarı sırası hazırlanmış olup detaylı bilgileri aşağıdaki linkte verilmiştir. En son kayıt hakkı kazanan adayların başarı sırası, kayıt yaptıran aday sayısı ve boş kalan kontenjan bilgilerinin güncellemesi yapılarak adaylar bilgilendirilecektir.

Herhangi bir Kuvvet K.lığına kayıt yaptıran adayın diğer Kuvvet K.lıklarındaki adaylığı sonlandırılacaktır.

Tüm adayların arşiv araştırmaları ve güvenlik soruşturmaları devam etmektedir." ifadeleri yer aldı.

Yorumlar (10)
Aday 5 ay önce
arkadaşım 13. girişinde hem havayı hem karayı kazandı darısı jandarmada başıma :)
Semra 5 ay önce
Arkadaşlar bende “bu tc numarasıyla kayıt bulunamamıştır diyor”ama girdim sınavada mülakatafa seçilmediğim için mi girişim kabul olmuyor yardmcı olut musunuz
Bayram 4 ay önce
Bu dünyadaki hakkım haramdır madem astsubay ihtiyacımız bu kadar az olacak neden binlerce genci mulakata çağırıp rezil ediyorsunuz çoğu benim gibi üniversite mezunu ve bir umut .mulakata geliyor başarılı oluyor sağlık bakanlığından muvazzaf astsubay olur raporu alıyor astsubay olmasına bu devlete en iyi hizmet-i verebileceği gerekli mercilerce onaylanıyor ama bi anda umudu geleceği elinden alınıyor bilinmezliğe sürükleniyor hani yeni nesil genclerin eseri olacaktı
ÖMER ARSLAN 5 ay önce
2019 yedek assubay başvuru tarihleri ne zaman sitede yayınlanan 2018 başvuruları diye yazıyor son günüde 28 haziran 2019 olarak yazmış. Nereden başvuru yapabiliriz on kayıtı bilgi verirseniz seviniriz
A.i.t 5 ay önce
Kpss şartı var mı
Ahmet 5 ay önce
Bu kontenjana nerden bakıyıyoruz
Nongeph 5 ay önce
Astsubay sonuclarına nereden bakılıyor..sonuc bakma yeri neresi
Emrah ece 5 ay önce
ben köy korucusu yum 22 yaşında uzman erbaş olmak isterim
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın