Milli Savunma Bakanlığı (MSB) Muvazzaf Subay Alımı Genel Kültür Sınav Sonuçları Açıklandı!

Milli Savunma Bakanlığı (MSB) web adresi üzerinden yeni bir duyuru yayımlandı ve Muvazzaf Subay temini kapsamında düzenlenen genel kültür sınav sonuçlarının erişime açıldığı bildirildi. MSB tarafından yayımlanan Muvazzaf Subay temini genel kültür sınav sonuçlarıyla alakalı olarak detayları paylaşıyoruz.

Askeri Personel 26.12.2018, 20:02
Milli Savunma Bakanlığı (MSB) Muvazzaf Subay Alımı Genel Kültür Sınav Sonuçları Açıklandı!

Milli Savunma Bakanlığı (MSB) tarafından yayımlanan duyuruda Muvazzaf Subay temini kapsamında düzenlenen genel kültür sınav sonuçları açıklandı.

MUVAZZAF NEDİR?

Muvazzaf kelimesi, birçok vatandaşın merak ettiği konu oldu. Askeri okullara başvuru esnasında sık sık karşılaşılan muvazzaf söylemi, vatandaşların da sorguladığı konu oldu.

Peki, muvazzaf ne demek ve ne anlama geliyor? İşte, vatandaşların merakkla araştırdığı bu kelime hakkında detaylı bilgiler

Muvazzaf kelimesi, dilimize Arapça'dan geçmiştir. Arapça'da "Görevlendirilmiş kimse, vazifeli" anlamına gelen Muvazzaf, Türk Dil Kurumu'na göre ise askerlik anlamı taşıyor.

Silahlı Kuvvetlerde görev başında olan subay ve astsubaylarla askerlik hizmetini yapan erler ya da Bir görev ve hizmetle yükümlü olan kimse anlamına geliyor.

Bu çerçevede Muvazzaf Subay, mesleği askerlik olan subay; Muvazzaf Hizmet ise Askerlik çağına giren erkeklerin yapmakla yükümlü bulundukları askerlik görevi anlamı taşımaktadır.

Yorumlar (0)