Milli Savunma Bakanlığı Muvazzaf Astsubay Alımında Yeni Gelişme! Duyuru Yayımlandı!

Milli Savunma Bakanlığı tarafından yeni bir duyuru yayımlandı ve Muvazzaf Astsubay alımıyla alakalı olarak yeni detaylar açıklandı. MSB'den yayımlanan duyuruda ise; 2019 yılı Muvazzaf Astsubay alımı genel kültür sınav sonuçlarının açıklandığı ifade edildi.

Milli Savunma Bakanlığı Muvazzaf Astsubay Alımında Yeni Gelişme! Duyuru Yayımlandı!

Milli Savunma Bakanlığı Personel Temin Sistemi web adresi üzerinden Muvazzaf Astsubay alımında yeni gelişme açıklaması geldi.

Bu kapsamda yayımlanan duyuruda ise; 2019 yılı Muvazzaf Astsubay alımı genel kültür sınav sonuçlarının açıklandığı ifade edildi.

Sonuçlar MSB web adresinde yer almaktadır...

NEDİR?

Muvazzaf kelimesi, birçok vatandaşın merak ettiği konu oldu. Askeri okullara başvuru esnasında sık sık karşılaşılan muvazzaf söylemi, vatandaşların da sorguladığı konu oldu. Peki, muvazzaf ne demek ve ne anlama geliyor? İşte, vatandaşların merakkla araştırdığı bu kelime hakkında detaylı bilgiler
Muvazzaf kelimesi, dilimize Arapça'dan geçmiştir. Arapça'da "Görevlendirilmiş kimse, vazifeli" anlamına gelen Muvazzaf, Türk Dil Kurumu'na göre ise askerlik anlamı taşıyor. Silahlı Kuvvetlerde görev başında olan subay ve astsubaylarla askerlik hizmetini yapan erler ya da Bir görev ve hizmetle yükümlü olan kimse anlamına geliyor.

Bu çerçevede Muvazzaf Subay, mesleği askerlik olan subay; Muvazzaf Hizmet ise Askerlik çağına giren erkeklerin yapmakla yükümlü bulundukları askerlik görevi anlamı taşımaktadır.

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 07 Şubat 2019, 20:27
YORUM EKLE
YORUMLAR
ümmü
ümmü - 4 ay Önce

askeri alımlarda yaş ve boy esnetilmesi talebimizdir