Milli Savunma Üniversitesi (MSÜ) Tercih Sonuçları Açıklandı

Milli Savunma Bakanlığı tarafından Milli Savunma Üniversitesi subay ve astsubay alımı tercih sonuçları açıklandı. Sonuçlar hakkında tüm detaylar haberimizde...

Milli Savunma Üniversitesi (MSÜ) Tercih Sonuçları Açıklandı

Milli Savunma Üniversitesi subay ve astsubay alımı tercih sonuçları Milli Savunma Bakanlığının resmi web adresi üzerinden açıklandı.

Sonuçlar İçin TIKLAYIN.

SONUÇ AÇIKLAMA TARİHİ ERTELENMİŞTİ

Bilindiği gibi Milli Savunma Üniversitesi subay ve astsubay alımı tercih sonuçları 11 Haziran 2018 tarihinde açıklanacaktı. Ancak Milli Savunma Üniversitesi tarafından yapılan açıklamada sonuçların 21 Haziran 2018 tarihinde açıklanacağı ifade edildi.

Konu ile ilgili olarak Milli Savunma Üniversitesi tarafından yapılan açıklamada "ÖSYM’nin planlı sınav takviminde değişiklik yapılması nedeni ile 2018 yılı Milli Savunma Üniversitesi Harp Okulları ve Astsubay Meslek Yüksekokulları 2’nci Seçim Aşamalarına çağrılar 21 Haziran 2018 tarihinde yapılacaktır. Yapılacak olan duyuruda okul türlerine göre MSÜ-2018 sınavı çağrı yapılan en düşük aday puanları (MSÜ-SAY, MSÜ-EA, MSÜ-SÖZ) açıklanacaktır. 2’nci Seçim Aşamaları 02 Temmuz – 10 Ağustos 2018 tarihleri arasında Kara Harp Okulu Komutanlığı/Ankara’da icra edilecektir." ifadelerine yer verilmişti.

İKİNCİ SEÇİM AŞAMASI

2018 MSÜ Askeri Aday Öğrenci Belirleme Sınavı'nda Milli Savunma Bakanlığı tarafından belirlenecek çağrı taban puanı veya daha yüksek puan alan adayların 2’nci seçim aşamalarına katılımı amacıyla yapılacak çağrı söz konusu Bakanlığın web adresi olan www.msb.gov.tr internet adresinden duyurulacaktır.

KAMUPERSONELİ.NET - ANKARA

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 12 Şubat 2019, 20:05
YORUM EKLE
YORUMLAR
Neslihan
Neslihan - 13 ay Önce

Açamadım siteyi