Milli Savunma Üniversitesi (MSÜ) Tercihlerinde Son Günler!

Milli Savunma Üniversitesi'nin (MSÜ) bünyesinde yer alan fakülte ve meslek yüksekokullarında eğitim görmek isteyenlerin yapacakları başvurularında son günler. MSÜ tercih işlemlerinde son günler. Peki MSÜ tercihleri ne zaman sona erecek? Tercihler nasıl yapılacak? İşte detaylar.

Milli Savunma Üniversitesi (MSÜ) Tercihlerinde Son Günler!

Milli Savunma Üniversitesi (MSÜ) bünyesinde eğitim almak için başvuru yapacak öğrenciler Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınavının (2018-MSÜ) sonuçlarının açıklanmasıyla beraber başvurularını yapmaya devam ediyorlar.

Bilindiği üzere 24 Nisan 2018 tarihinde başlayan tercihlerin 11 Mayıs 2018 tarihinde sona ereceği belirtilmiş ve daha sonra yayımlanan duyuru ile beraber başvurular 18 Mayıs 2018 tarihine kadar uzatılmıştı.

Tercih işlemleri MSB'ye bağlı PERTEM sistemi ve e-Devlet aracılığıyla yapılabileceği duyuruldu

ADAYLAR TERCİHLERİNİ NASIL YAPACAKLAR?

Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından 18 Mart 2018 tarihinde düzenlenen ve sonuçları 12 Nisan 2018 tarihinde açıklanan 2018 Milli Savunma Üniversitesi Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınavı'na katılan tüm adaylar, tercih işlemlerini 24 Nisan-18 Mayıs 2018 tarihleri arasında yapabilecekler. Adaylar tercih başvurularını alt kısımdan verdiğimiz bağlantı adresi üzerinden gerçekleştirebilirler.

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 12 Şubat 2019, 17:58
YORUM EKLE