Milli Savunma Üniversitesi Subay Adayı Öğrenci Alımı için Başvurular Eylül'de Başlıyor

Son Dakika: Milli Savunma Bakanlığı duyurdu ! Hava Harp Okulu öğrenci alımları için başvurular başlıyor... Milli Savunma Bakanlığı resmi internet sitesinden Hava Harp Okuluna öğrenci alımı için başvuruların...

Askeri Personel 31.08.2016, 13:25 31.08.2016, 13:30
Milli Savunma Üniversitesi Subay Adayı Öğrenci Alımı için Başvurular Eylül'de Başlıyor
BEKLENEN DUYURU GELDİ

MİLLİ SAVUNMA BAKANLIĞI resmi internet sayfasından Milli Savunma Üniversitesi'ne katılan Hava Harp Okulu'na öğrenci alımı için başvuruların başladığı bildirildi. Milli Savunma Bakanlığı resmi internet sitesinden yapılan duyuru şu şekilde ;


669 sayılı Kanun Hükmünde Kararname kapsamında Milli Savunma Üniversitesi bünyesinde teşkil edilen Hava Harp Okuluna; 671 sayılı Kanun Hükmünde Kararnameye göre pilotaj eğitimi veren üniversiteler öncelikli olmak üzere üniversitelerin ilgili bölümlerinin ikinci ve üçüncü sınıflarından öğrenci alınacaktır.
Bu kapsamda; başvuru koşullarında belirtilen üniversitelerin ilgili bölümlerinde öğrenim gören iki ve üçüncü sınıf öğrenciler, 2016-2017 Eğitim Öğretim Yılı 2’nci yarıyılından başlamak üzere Hava Harp Okulunda bulundukları sınıf ve dönem itibariyle eğitime başlayacaktır.

Değerli gençlerimiz Hava Harp Okulunda; Havacılık ve Uzay Mühendisliği, Elektronik Mühendisliği, Bilgisayar Mühendisliği ve Endüstri Mühendisliği dallarında lisans düzeyinde akademik eğitim, askeri eğitim ve özendirici uçuş eğitimi verilmektedir. Dört yıllık eğitim ve öğretimlerini başarıyla tamamlayan Harbiyeliler lisans diplomasına sahip pilot adayı teğmenler olarak mezun olmaktadır.

Başvuru koşulları kadın ve erkek adaylar için aynıdır. Başvuru koşullarını sağlayan adaylar 09-30 Eylül 2016 tarihleri arasında www.ikdm.hho.edu.tr internet adresinden başvuru yapmaları gerekmektedir. İnternet sitesi üzerinden başvuru yapmayan adaylar ikinci seçim aşamalarına çağrılmayacaktır.


ÖNEMLİ DUYURU


Üniversitelerin tüm mühendislik bölümlerinin birinci sınıfından temin edilecek öğrenciler 2017-2018 Eğitim Öğretim Yılı 1’inci yarıyılından başlamak üzere Hava Harp Okulunda ikinci sınıfta eğitime başlayacaktır.

Bu kapsamda başvuru koşullarını sağlayan adaylar 22 Aralık 2016 - 12 Ocak 2017 tarihleri arasında HHO internet adresinden başvuru yapmaları gerekmektedir.

KAMUPERSONELİ.NET - ANKARA
Yorumlar (20)
samet 3 yıl önce
sadece mühendislik fakültesinden öğrenci almak nedir
nur 3 yıl önce
sadece üniversiteler mi başvurucak lise den mezun olanlar olamazmı
Merve 3 yıl önce
Şu özel Harekata bayanlarda alınsın bizde vatanimiz için herşeyi yapmaya haziriz
Liseli 3 yıl önce
Liseden alın liseliler boşta vatanı savunalım
ömer 3 yıl önce
kara karp okuluna ne zamn alım olacak ? bilen var mı?
Deniz 3 yıl önce
Su ürünleride mühendislik bölümü böyle saçmalık olurmu...
Y.KIŞLAKÇI 3 yıl önce
SAYIN BAKAN YANIL YAPIYORSUN YANLIŞ.
Akıncılar 3 yıl önce
Lise son sınıftan öğrenci alınacak mı bu sene
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın