Alexa

MSB 9 Bin 753 Subay ve Astsubay Alımı Başvuru Kılavuzu Yayımlandı

Milli Savunma Bakanı Nurettin Canikli yaptığı açıklamalarında Türk Silahlı Kuvvetleri bünyesinde Kara Kuvvetleri Komutanlığı, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı, Hava Kuvvetleri Komutanlığı ve Özel Kuvvetler Komutanlığı bünyesinde toplam 9 bin 753 subay ve astsubay alımı yapılacağını ifade etti. Ayrıca MSB'den başvuru tarihleri de yayımlandı. Buna göre alımlar için başvurular 9 Ocak'ta başlayacak ve 15 Şubata kadar devam edecek. İşte başvuru kılavuzu...

MSB 9 Bin 753 Subay ve Astsubay Alımı Başvuru Kılavuzu Yayımlandı

Milli Savunma Bakanı Nurettin Canikli yaptığı açıklamalarında Türk Silahlı Kuvvetleri bünyesinde Kara Kuvvetleri Komutanlığı, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı, Hava Kuvvetleri Komutanlığı ve Özel Kuvvetler Komutanlığı bünyesinde toplam 9 bin 753 subay ve astsubay alımı yapılacağını ifade etti. Ayrıca MSB'den başvuru tarihleri de yayımlandı. Buna göre alımlar için başvurular 9 Ocak'ta başlayacak ve 15 Şubata kadar devam edecek. İşte başvuru kılavuzu...

09 Ocak 2018 Salı 14:35
MSB 9 Bin 753 Subay ve Astsubay Alımı Başvuru Kılavuzu Yayımlandı

Milli Savunma Bakanı Nurettin Canikli yaptığı açıklamalarında Türk Silahlı Kuvvetleri bünyesinde Kara Kuvvetleri Komutanlığı, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı, Hava Kuvvetleri Komutanlığı ve Özel Kuvvetler Komutanlığı bünyesinde toplam 9 bin 753 subay ve astsubay alımı yapılacağını ifade etti.

Ayrıca MSB'den başvuru tarihleri de yayımlandı. Buna göre alımlar için başvurular 9 Ocak'ta başlayacak ve 15 Şubata kadar devam edecek. İşte başvuru kılavuzu...

Milli Savunma Bakanı Nurettin Canikli dün bir basın toplantısı gerçekleştirdi. Milli Savunma Bakanı Nurettin Canikli gerçekleştirdiği basın toplantısında Türk Silahlı Kuvvetleri bünyesinde askeri personel alımı bekleyen adayların yüzünü güldürdü. Milli Savunma Bakanı Nurettin Canikli söz konusu açıklamalarında Türk Silahlı Kuvvetleri bünyesinde 9 bin 753 subay ve astsubay alımının yapılacağını ifade etti. 

ALIM YAPILACAK KUVVET KOMUTANLIKLARI

Milli Savunma Bakanı Nurettin Canikli'nin açıklamalarına göre Hava Kuvvetleri Komutanlığı için 341 subay, bin 899 astsubay, Özel Kuvvetler Komutanlığı için 300 subay, 600 astsubay, Kara Kuvvetleri Komutanlığı için 2 bin 427 subay, 2 bin 657 astsubay, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı için 693 subay, 836 astsubay olmak üzere toplam 9 bin 753 subay ve astsubay alımı yapılacaktır.

SUBAY ASTSUBAY ALIMI BAŞVURU TARİHLERİ

Söz konusu subay ve astsubay alımları hakkında Milli Savunma Bakanlığının resmi web adresi üzerinden de bir duyuru yayımlandı. Yayımlanan duyuruda başvuru tarihleri belirtildi. Milli Savunma Bakanlığı tarafından yapılan duyuruya göre Türk Silahlı Kuvvetleri 9 bin 753 subay ve astsubay alımı başvuruları 9 Ocak 2018 tarihinde başlayacak ve 15 Şubat 2018'e kadar devam edecek. Söz konusu başvurular ÖSYM'nin resmi web adresi üzerinden alınacak. 

YAPILAN DUYURU

Konu ile ilgili olarak Milli Savunma Bakanlığından yayımlanan duyuruda "Millî Savunma Bakanlığı, Millî Savunma Üniversitesi Kara Harp Okulu, Deniz Harp Okulu, Hava Harp Okulu ile Kara Astsubay Meslek Yüksekokulu, Deniz Astsubay Meslek Yüksekokulu, Hava Astsubay Meslek Yüksekokulu ve Bando Astsubay Meslek Yüksekokulu'na başvurular 9 Ocak 2018 tarihinde başlayacak. Başvurular 9 Ocak 2018 ve 15 Şubat 2018 tarihleri arasında www.osym.gov.tr adresinden yapılabilecek." denildi.

ÖSYM'DEN YAYIMLANAN DUYURU

ÖSYM'den yayımlanan duyuruda "2018-2019 eğitim-öğretim yılında Milli Savunma Üniversitesince 2’nci Seçim Aşamalarına çağrılacak askeri öğrenci adaylarını tespit etmek amacıyla ÖSYM tarafından 18 Mart 2018 tarihinde Milli Savunma Üniversitesi Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınavı  (2018-MSÜ) yapılacaktır. Sınava başvurular, 9 Ocak-15 Şubat 2018 tarihleri arasında alınacak olup adaylar, başvurularını elektronik ortamda ÖSYM Başvuru Merkezleri aracılığıylaveya bireysel olarak ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden yapacaklardır. 

Kılavuzda; başvuru, sınavın uygulanması ve sınav sonuçlarının değerlendirilmesi ile 2’nci seçim aşamalarına başvuru, 2’nci seçim aşamaları ve aday yerleştirme esasları yer almakta olupEk’te yer alan kılavuzun başvuru öncesi dikkatle incelenmesi gerekmektedir." ifadelerine yer verildi.

GENEL ŞARTLAR

Söz konusu alıma başvuru yapabilmek için "Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Harp Okullarına (HO) bayan ve erkek, Astsubay Meslek Yüksekokullarına (Asb. MYO) sadece erkek öğrenci alınacaktır, Gün ve aya bakılmaksızın Harp Okulları için en fazla 20 (yirmi) yaşında olmak (1998 ve sonrası doğumlu), Astsubay Meslek Yüksekokulları için en fazla 21 (yirmibir) yaşında olmak. (1997 ve sonrası doğumlu) Yaş hesabı, içinde bulunulan yıldan doğum yılı çıkarılarak hesap edilecektir.

Çıkarma işlemi sonucunda elde edilen rakam Harp Okulları için 20, Astsubay Meslek Yüksekokulları için 21 ve daha küçük olmalıdır. Lise ve dengi okullarda öğrenciliği devam edenler için 2018 yılında Harp Okulları ve Astsubay Meslek Yüksekokullarının kesin kayıt işlemlerinin son tarihine kadar mezun olmak veya dönemine bakılmaksızın 2016 ve 2017 yılında mezun olmak (daha önceki yıllarda mezun olanlar başvuramazlar), 2015 yılı ve öncesi bir ortaöğretim kurumundan mezun olanların başvuru yapmaları sistem tarafından engellenecektir (MEB e-Okulda birden fazla ortaöğretim bilgisi olup bunlardan herhangi biri 2015 ve öncesi mezun durumda olanlar dahil).

Harp Okulları ve Astsubay Meslek Yüksekokullarına başvuru için Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanlığınca 18 Mart 2018 tarihinde yapılacak “2018 Milli Savunma Üniversitesi Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınavı (2018-MSÜ)”na katılmış ve bu sınavdan Milli Savunma Bakanlığınca belirlenecek olan çağrı taban puanı almış olmak, Taksirli suçlar hariç olmak üzere, affa veya zaman aşımına uğramış yahut para cezasına çevrilmiş veya ertelenmiş hükümlülüklerine ilişkin kayıtları adlî sicilden çıkartılmış olsa bile bir cürümden hükümlü bulunmamak veya soruşturma altında olmamak, Bir askeri okuldan çıkmış veya çıkarılmamış, sivil okullardan ise çıkarılmamış olmak, Nişanlı, evli, dul, hamile, çocuklu olmamak veya herhangi bir kadınla veya erkekle nikâhsız olarak birlikte yaşamamak, “Türk Silahlı Kuvvetleri, Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığı Sağlık Yeteneği Yönetmeliği”nde belirtilen askerî okullara girecek öğrenci adaylarına ilişkin sağlık kriterlerine sahip olmak,

Harp Okulları Kanunu ve Yönetmeliği ile Astsubay Meslek Yüksekokulları Kanunu ve yönetmeliğinde belirtilen “Giriş Şartlarını” taşımak, Harp Okulları ve Astsubay Meslek Yüksekokulları için yapılacak olan sınav, mülakat ve diğer seçim işlemleri sonundaki değerlendirme sıralamasında önceden belirlenen kontenjan içinde bulunmak, “Askerî Okullara Alınan Öğrenciler ile Silahlı Kuvvetler Hesabına Fakülte ve Yüksekokullarda Okuyan Öğrenciler İçin Yüklenme Senedi Düzenlenmesine ve Bu Okullardan Çeşitli Sebeplerle Ayrılacak Öğrencilere veya Kefillerine Ödettirilecek Tazminata Dair Yönetmelik”te belirtilen yüklenme ve kefalet senetlerini düzenlemek, İntibak eğitimini başarılı bir şekilde tamamlamak," şartlarına haiz olmak gerekmektedir

2018-MSÜ Başvuru Kılavuzu İçin TIKLAYIN.

2018-MSÜ Aday Başvuru Formu İçin TIKLAYIN.

Ortaöğretim Kurumlarındaki Alan/Dallar ve Kodları Tablosu İçin TIKLAYIN.

Ortaöğretim Kurumlarındaki Okul Türleri ve Kodları Tablosu İçin TIKLAYIN.

2018-Yılı Milli Savunma Üniversitesi Harp Okulları ve Astsubay Meslek Yüksekokulları Öğrenci Alımları Akış Şeması İçin TIKLAYIN.

KAMUPERSONELİ.NET - ANKARA


>2018 KPSS'DE KAZANDIRAN SORULAR İÇİN TIKLAYINIZ!
Son Güncelleme: 09.01.2018 15:21
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
<strong>Dikkat!</strong> Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Kübra 2018-01-09 14:44:56

Bayanlara ne zaman hak verilecek bilgi verirseniz sevinirim

Avatar
Doğukan 2018-01-09 15:28:01

Açıklananlar üniversite eğitimi için. Dış kaynaktan da sözleşmeli ya da muvazzaf olarak alınacak mı acaba?

Avatar
Veysel 2018-01-09 10:38:28

Lise menzunu alicak mi

Avatar
Muhittin 2018-01-09 13:52:11

Klavuz ne zaman yayınlanacak

Avatar
Emre SARI 2018-01-09 14:48:30

Genel şartlar nedir?

Avatar
Muhittin 2018-01-09 14:56:06

Yaş sınırı 20 diyor bu harp okulu için öğrenci alımı mı anlamadım

Avatar
Merve 2018-01-09 15:00:43

Neden bayan almıyorsunuz acaba

Avatar
Celal 2018-01-09 16:28:17

18 yaşındakiler alınacakmı

banner562