MSB'den Yedek Subaylardan Muvazzaf Subay Temini Sınav Duyurusu

Milli Savunma Bakanlığı Kara Kuvvetleri Komutanlığı ve Deniz Kuvvetleri Komutanlığı'na yedek subaylardan Muvazzaf Subay temini için sınav duyurusu yayımladı. Sınava ilişkin yayımlanan açıklamalar ve duyuru metnine haberimizden ulaşabilirsiniz.

Askeri Personel 11.10.2018, 21:21 18.01.2019, 21:39
MSB'den Yedek Subaylardan Muvazzaf Subay Temini Sınav Duyurusu

Milli Savunma Bakanlığı Personel Temin Daire Başkanlığı yedek subaylardan, muvazzaf subay alımına dair sınav duyurusu yayımladı. 

MSB tarafından yayımlanan duyuru metninde Kara Kuvvetleri Komutanlığı 370'inci dönem ve Deniz Kuvvetleri Komutanlığı 370 ile 371'inci dönem yedek subaylardan subay alımı yapılacağı açıklandı. 

MSB'DEN YEDEK SUBAYLARDAN MUVAZZAF SUBAY TEMİN DUYURUSU

Milli Savunma Bakanlığı'nın internet sayfası üzerinden yayımlanan duyuru metninde, Kara Kuvvetleri Komutanlığı 370'inci dönem ve Deniz Kuvvetleri Komutanlığı 370 ile 371'inci dönem yedek subaylardan subay temini ön başvurularına dair bilgiler verildi.

Seçim aşamalarının nerede ve hangi tarihlerde olacağını da ilan eden Milli Savunma Bakanlığı adayların bu süreçlerde nasıl bir yol izleyeceklerine dair detayları paylaştı. Kamupersoneli.net olarak sizlere MSB tarafından yayımlanan duyuru metnini paylaşıyoruz. 

İşte Milli Savunma Bakanlığı Personel Temin Daire Başkanlığı web sayfası üzerinden yayımladığı sınav duyuru metni,

K.K.K.LIĞI (370'İNCİ DÖNEM) VE DZ.K.K.LIĞINA (370 VE 371'İNCİ DÖNEM) YEDEK SUBAYLARDAN MUVAZZAF SUBAY TEMİNİ SINAV DUYURUSU

1. Yedek Subaylardan Muvazzaf Subay temini kapsamında ön başvurular K.K.K.lığı ve Dz.K.K.lığı tarafından ilgili yasal mevzuat ve yayınlanan emirler gereğince değerlendirilerek "sınavlara katılması uygun görülen adaylara ait bilgiler" MSB.lığına bildirilmiştir.

2. Seçim aşamalarına katılması uygun görülen adayların adaylık durumları özel duyuruda bulunmaktadır. Seçim aşamaları duyuruda belirtilen adaylık durumuna göre yapılacaktır.

3. T.C. Kimlik Numarası ile giriş yapamayan veya adaylık bilgisi bulunmayan adaylar ön başvurusu uygun görülmemiş veya ön başvuru yapmamış adaylardır. Söz konusu adaylar seçim aşamalarına katılamayacaktır.

4. Yaş üst sınırları; lisans mezunları için 27 (01 Ocak 1991 ve sonrası doğumlular), yüksek lisans mezunları için 32 (01 Ocak 1986 ve sonrası doğumlular)'dır. Yaş şartları düzeltilmemiş nüfus kaydına göre kayıt-kabul aşamasında kontrol edilecektir. Yaş şartlarını karşılamayan adayların özel duyuruda adaylık durumu belirtilse dahi kayıt-kabul aşamasında adaylıkları sonlandırılacaktır. 

5. Seçim aşamaları 17-18-19 Ekim 2018 tarihlerinde MEBS Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanlığında (Mamak-Ankara) yapılacaktır. Seçim aşamalarına katılacak adaylar 17 Ekim 2018 tarihinde en geç saat 08.00'da sınav merkezinde hazır bulunacaklardır.

6. Seçim aşamalarında;

 a. Yazılı sınav (Her iki Kuvvet K.lığında da aday olanlar ayrı iki yazılı sınava katılacaktır.)

 b. Kayıt-Kabul,

 c. Fiziki Değerlendirme (boy-kilo ölçümü ve değerlendirmesi),

 ç. Fiziki Yeterlilik Testi (FYT),

  (1) K.K.K.lığı ve Dz.K.K.lığı Deniz Sınıfı adayları için 1.500 metre düz koşu, şınav ve mekik.

  (2) Dz.K.K.lığı Deniz Piyade Sınıfı adayları için 1.500 metre düz koşu, şınav ve mekik, barfiks, 150 metre suüstü yüzmesi, sualtı yüzmesi, suya serbest düşme (5 metre yükseklikten), serbest dalış (4 metre derinliğe), satıhta durma (60 saniye). 

 d. Mülakat (öncesinde kişilik değerlendirme testi),

sınav/işlemleri yapılacaktır. (Deniz Piyade Sınıfı adayların havuzda yapılacak FYT'leri mülakat sonrasında yapılacaktır.)

7. Adaylar sınavlara sivil kıyafet ile katılabileceklerdir. Adaylar yanlarında;

 a. Spor malzemesi,

 b. Askeri kimlik ve nüfus cüzdanı,

 c. Spor (koşu-şınav-mekik-barfiks-yüzme) yapabileceğine dair tek hekimden (aile hekimi/birlik/kıt'a tabibi) alınmış rapor (raporu olmayanlar sınavlara alınmaz),

 ç. Varsa sağlık kurulu raporu, (Rapor almamış adaylara raporlarını ulaştırmaları için           23 Kasım 2018 tarihine kadar süre verilecektir.)

 d. 3 nüsha doldurulmuş Güvenlik Soruşturması Formu (boş form ve doldurma talimatı personeltemin.msb.gov.tr sayfasındadır) getireceklerdir.

8. Adayların kayıt-kabul aşamasında kullanılmak üzere mutlaka e-devlet şifreleri olmalıdır.

Yorumlar (1)
Mamut 10 ay önce
Yeter bee yeter niye dış kaynak almıyor bunlar daha anlamadım yedek subaydan alım var uni son sınıf var dış kaynak yok halen ne is anlamadım nasıl bur mantık buuu