MSB Dış Kaynaktan Subay Alımı Sınav Yeri ve Tarihleri Açıklandı

Milli Savunma Bakanlığı (MSB), dış kaynaktan muvazzaf subay alımına ilişkin sınav yeri ve tarihleri açıklandı. Haberimizde...

Askeri Personel 04.10.2017, 17:11 08.02.2019, 18:35
MSB Dış Kaynaktan Subay Alımı Sınav Yeri ve Tarihleri Açıklandı

Milli Savunma Bakanlığı (MSB), resmi internet sitesinde yayımladığı duyuruya göre; 2017 Yılı Dış Kaynaktan Muvazzaf Subay Temini kapsamında 9 Ekim-  3 Kasım 2017 tarihleri arasında yapılacak olan Seçim Aşaması Faaliyetleri için aday başvuruları değerlendirildi.

Erkek adaylar için sınav çağrısı yayımlanmıştır. Bayan adayların çağrı ilanı 9 Ekim 2017 tarihinden sonra yayımlanacak.

Başvuruda bulunan adaylardan Seçim Aşaması Faaliyetlerine çağrılanlar çağrı formunda belirtilen tarih ve saatte MEBS Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanlığı (Mamak / ANKARA) adresinde hazır bulunacaklar.

SEÇİM AŞAMASI FAALİYETLERİ

Seçim Aşaması Faaliyetleri;

Birinci gün; Kayıt-Kabul, Fiziki Kontrol, Fiziki Yeterlilik Testi, Kişilik Değerlendirme Testi yapılacaktır. Fiziki Yeterlilik Testi için tüm adayların gelirken spor kıyafeti (Eşofman, spor şortu, spor fanilası, spor ayakkabısı vb.) giyinmiş olarak gelmeleri gerekmektedir.

İkinci gün; Mülakat ve Hastane Sevk işlemleri (Beden Eğitimi Öğretmenliği ve Deniz Piyade başvurusu olan adaylar hariç) yapılacak.

Üçüncü gün; KHO Komutanlığı Bakanlıklar/ANKARA adresinde, Beden Eğitimi Öğretmenliği başvurusu olan adayların yüzme ve spor testi ile Deniz Piyade başvurusu olan adayların yüzme testi ve hastane sevk işlemleri yapılacaktır. Adayların spor testi için spor kıyafeti ve yüzme testi için yanlarında mayo, terlik, bone ve havlu getirmeleri gerekmektedir. Yüzme sınavları 12-20 Ekim 2017 tarihleri arasında planlanmıştır.

SINAV ile İLGİLİ DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN HUSUSLAR

Adaylar Başvuru Kılavuzunda belirtilen belgeler ile Sınav Çağrı Belgesinin çıktısını yanlarında getireceklerdir.

“Askerliğe elverişli değildir” raporu olan adayların seçim aşaması sınavlarına gelirken raporlarını da yanlarında getirmeleri gerekmektedir.

Adayların belgelerinin aslı ile birlikte fotokopilerini getirmeleri, asıl belgelerini teslim etmemeleri önem arz etmektedir.

Cep telefonu ile sınav merkezine giriş kabul edilmemektedir. Sınava gelirken cep telefonu getirilmeyecektir.

Adayların başvuru şartlarını taşıyıp taşımadıkları, getirecekleri belgeler üzerinden kontrol edilecektir. Adayların başvuru şartlarını taşımadıkları anlaşıldığında veya evraklarının eksik/yanlış olduğu tespit edildiğinde, temin sürecinin hangi aşamasında olursa olsun işlemleri iptal edilecek.

Yorumlar (1)
Muhammed 2 yıl önce
Astsubaylık alımı da vardı onun sonuçları neden açıklanmadı