MSÜ 2018 Yılı Askeri Öğrenci Seçim Aşaması Faaliyetleri Çağrı Duyurusu Yayımlandı

Milli Savunma Bakanlığının Personel Temin Dairesi Başkanlığı tarafından yeni bir duyuru yayımlandı ve 21 Haziran 2018 tarihinde sonuçları açıklanan MSÜ tercihlerine yönelik seçim aşaması faaliyetlerine aday çağrısı yapıldı.

MSÜ 2018 Yılı Askeri Öğrenci Seçim Aşaması Faaliyetleri Çağrı Duyurusu Yayımlandı

21 Haziran 2018 tarihinde sonuçları açıklanan MSÜ tercihlerine yönelik seçim aşaması faaliyetlerine aday çağrı duyurusu yayımlandı.

Milli Savunma Bakanlığının Personel Temin Dairesi Başkanlığı tarafından yeni bir duyuruya göre detaylara yer verildi.

Yayımlanan duyuruda ise;

MSB Millî Savunma Üniversitesi 2018 Yılı Askeri Öğrenci Temini kapsamında 02 Temmuz - 10 Ağustos 2018 tarihleri arasında yapılacak olan Seçim Aşaması Faaliyetleri için aday çağrıları planlanmıştır. 

Başvuran adaylar, tercih ettikleri okul ve puan türleri göz önüne alınarak en yüksek puandan başlayarak sıralanmıştır. 

Şehit / Gazi çocuğu olan adaylardan; puanı belirtilen en düşük puanın %90'ı ve fazlası olan adaylara da Şehit-Gazi Kontenjanından çağrı yapılmıştır.

Hava Harp Okulu adayları "Psikomotor Testi" ve "Öğrenci Seçme Uçuşuna" katılacakları için birinci tercihi HHO olan adaylar arasından sayısal puanına göre en yüksek puandan başlayarak sıralanmıştır.

Bando Astsubay Meslek Yüksekokulu Çağrı Esasları:

Herhangi bir okul ve puan türünden çağrı listesine giren adayların tercihleri arasında Bando Astsubay Meslek Yüksekokulu olanlar, Müzik Yeteneği ve Müzik Bilgisi Seviye Tespit Sınavına gireceklerdir.

Herhangi bir okul ve puan türünden çağrı listesine giremeyen adaylardan;

Güzel Sanatlar veya Konservatuar Lisesi kaynaklı adaylardan 120 ve üstü puan alanlar, 

İlk iki tercihinden biri Bando Astsubay Meslek Yüksekokulu olan adaylardan 150 ve üstü puan alanlar, yalnız Bando Astsubay Meslek Yüksekokulu adayı olarak sınavlara çağrılmıştır. 

Müzik Yeteneği ve Müzik Bilgisi Seviye Tespit Sınavına girecek adaylar enstrümanlarını yanlarında getireceklerdir. (Piyano ve bateri hariç)

Seçim Aşaması Faaliyetlerine çağrılan adaylar, sorgulama sayfasında belirtilen tarih ve saatte KARA HARP OKULU KOMUTANLIĞI (BAKANLIKLAR/ANKARA) adresinde hazır bulunacaklardır.

Seçim Aşaması Faaliyetleri;

1'inci gün: Evrak Kontrolü, Fiziki Değerlendirme, Kişilik Değerlendirme Testi, Psikomotor Testi (Sadece Hava Harp Okulu adayları için) ve Fiziki Yeterlilik Testi.

2'nci gün: Mülakat, Müzik Yeteneği ve Müzik Bilgisi Seviye Tespit Sınavı (Bando Astsubay Meslek Yüksekokulu için) ve Hastane Sevk aşamalarından oluşmaktadır. 

Fiziki Yeterlilik Testi için tüm adayların gelirken spor kıyafeti (Eşofman, spor şortu, spor fanilası, spor ayakkabısı vb.) giyinmiş olarak gelmeleri gerekmektedir.

Hafta sonlarına sınav planlanmamıştır.

Adayların başvuru şartlarını taşıyıp taşımadıkları, getirecekleri belgeler üzerinden kontrol edilecektir. Adayların başvuru şartlarını taşımadıkları anlaşıldığında veya evraklarının eksik/yanlış olduğu tespit edildiğinde, temin sürecinin hangi aşamasında olursa olsun işlemleri iptal edilecektir.

Seçim aşaması faaliyetlerine gelmeden önce ilgili açıklamaları ve başvuru kılavuzunu tekrar okuyunuz ve çağrıldığınız tarihi mutlaka bir kez daha kontrol ediniz.

Seçim aşaması faaliyetlerine katılacak erkek adaylar 01 Temmuz-19 Ağustos 2018 tarihleri arasında Kredi Yurtlar Kurumunun belirlemiş olduğu Hacı Bayram-ı Veli Erkek Öğrenci Yurdundan istifade edebileceklerdir. Ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

Kara Harp Okulu Komutanlığında sınavlar süresince adaylara yemek ve su ikramında bulunulacaktır. 

Bu duyuru tebliğ niteliğinde olup adaylara ayrıca posta veya telefon ile sınav tarihi tebliğ edilmeyecektir. 

Karşılaştığınız sorunlarla ilgili olarak öncelikle personeltemin.msb.gov.tr genel ağ (internet) adresine bakınız." ifadeleri yer aldı.

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 12 Şubat 2019, 20:08
YORUM EKLE