MSÜ Tercih Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak? Adaylar Merakla Bekliyor!

Milli Savunma Üniversitesi tercih sonuçları merak ediliyor. Kara, Hava ve Deniz Kuvvetleri Komutanlıklarındaki subay ihtiyacını karşılamak için Milli Savunma Üniversitesi'nde eğitim alacak olan gençler yaptıkları tercihlerin bir an önce açıklanmasını bekliyorlar. Peki MSÜ tercih sonuçları ne zaman, saat kaçta açıklanacak? İşte merak edilen tüm detaylar sitemizde.

MSÜ Tercih Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak? Adaylar Merakla Bekliyor!

Milli Savunma Üniversitesi (MSÜ) tercih sonuçları bekleniyor.

2018 yılının iş takvimine göre 24 Nisan 18 Mayıs 2018 tarihleri arasında tercihleri alınan MSÜ sonuçları 11 Haziran 2018 tarihinde bugün açıklanacak.

Söz konusu tercih sonuçlarının bugün açıklanacağı kesin ancak saat kaçta açıklanacağı henüz belli değil.

MSÜ bünyesinde Hava, Kara, Deniz ve Harp Okulları ile aynı okulların meslek yüksekokullarında eğitim almak isteyen on binlerce aday merakla bekledikleri tercih sonuçlarına resmi internet sitesinden www.msb.gov.tr üzerinden erişim sağlayabilecek.

İKİNCİ AŞAMA NEDİR? NE ZAMAN?

2018 MSÜ Askeri Aday Öğrenci Belirleme  Sınavı'nda Milli Savunma Bakanlığınca belirlenecek çağrı taban puanı veya daha yüksek puan alan adayların 2’nci seçim aşamalarına katılımı amacıyla yapılacak çağrı söz konusu Bakanlığın web adresi olan www.msb.gov.tr internet adresinden duyurulacak.

Ayrıca başvurusu kabul edilen adayların icra edilecek olan 2'nci seçim aşamalarına gelirken beraberinde getirmeleri gereken belgelerde yine aynı şekilde; www.msb.gov.tr internet adresinde yayımlanacağı ifade edildi.

Söz konusu adayların eksik evrak ile gelmeleri halinde evraklarını tamamlamaları sağlanacağı belirtildi.

Öte yandan evraklarını istenen zamanda tamamlayamayan adaylar eleneceklerdir.2’inci seçim aşamaları 26 Haziran – 10 Ağustos 2018 tarihleri arasında gerçekleşeceği ifade edildi.

MSÜ Tercih sonuçları açıklanır açıklanmaz kamupersoneli.net olarak sizlerle paylaşacağız. 

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 12 Şubat 2019, 19:34
YORUM EKLE