banner731

Muvazzaf subay başvuru sonuçları açıklandı! Sonuç sorgulama nasıl yapılır?

Binlerce adayın merakla beklediği Muvazzaf subay başvuru sonuçları açıklandı. Sonuçların açıklanmasını bekleyen adaylar sonuç sorgulamasının nasıl yapılacağını araştırmaya başladı. Milli Savunma Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada sonuçların açıklandığı duyuruldu.

Askeri Personel 04.11.2019, 21:05 04.11.2019, 21:05
Muvazzaf subay başvuru sonuçları açıklandı! Sonuç sorgulama nasıl yapılır?

Milli Savunma Bakanlığı tarafından merakla beklenen Muvazzaf subay başvuru sonuçları açıklandı. Sonuçların açıklandığını Milli Savunma Bakanlığı sosyal medya hesabından duyurdu. MSB tarafından daha önce başvuru yapacak adayların başvuru şartları da açıklandı.

SUBAYLIK BAŞVURU ŞARTLARI NELERDİR?

-Fakülte ve Yüksek Okullar Askerî Öğrenci Komutanlıkları ve Öğrencileri ile Fakülte ve Yüksek Okullardan Yetişen Subaylara ait Yönetmelik 25/a ve 25/b maddelerinde düzenlenmiş olan,

-Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,

-Taksirli suçlar hariç olmak üzere; affa veya zamanaşımına uğramış yahut para cezasına çevrilmiş veya ertelenmiş, hükümlülüklerine ilişkin kayıtları adlî sicilden çıkartılmış olsa bile, bir cürümden hükümlü bulunmamak veya soruşturma altında olmamak

-Sivil ve askerî okullardan herhangi bir nedenle çıkarılmış olmamak,

-Her ne sebeple olursa olsun Türk Silahlı Kuvvetlerinden çıkarılmamış olmak,

-Yapılacak Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması sonucu olumlu olmak,

-Herhangi bir kadın/erkek ile nikâhsız olarak birlikte yaşamamak,

-Hakkında Yedek Subay/Yedek Astsubay olamaz kararı bulunmamak.

-Terör örgütleriyle eylem birliği içerisinde olmamış, bu örgütlere yardım etmemiş, kamu imkân ve kaynaklarını bu örgütleri desteklemeye yönelik kullanmamış ya da kullandırmamış, bu örgütlerin propagandasını yapmamış olmak.

-Milli güvenliğe tehdit oluşturduğu tespit edilen yapı, oluşum veya gruplara ya da terör örgütlerine üyeliği, irtibatı veya iltisakı bulunmamak.

-926 sayılı TSK Personel Kanunu ile Fakülte ve Yüksek Okullar Askerî Öğrenci Komutanlıkları ve Öğrencileri ile Fakülte ve Yüksek Okullardan Yetişen Subaylara ait Yönetmelik'teki diğer şartlara sahip olmak.

MSB SOSYAL MEDYADAN DUYURDU

MSB tarafından yapılan sonuç açıklama duyurusunda, “Milli Savunma Bakanlığı 2019 Yılı Dış Kaynaktan Muvazzaf Subay Temin Faaliyetinin ön başvuru sonuçları https://personeltemin.msb.gov.tr adresinde yayımlanmıştır.” İfadeleri yer aldı.

MUVAZZAF SUBAY SONUÇLARI SORGULAMASI NASIL YAPILIR?

Muvazzaf subay sonuçları merak edenler https://personeltemin.msb.gov.tr adresinden öğrenebilirler.

Yorumlar (0)