Sahil Güvenlik Komutanlığı Muvazzaf/Sözleşmeli Subay Temin Duyurusu Yayımladı!

İçişleri Bakanlığı Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Başkanlığı Personel Temin Sistemi aracılığıyla yeni subay temin duyurusu yayımlandı...

Sahil Güvenlik Komutanlığı Muvazzaf/Sözleşmeli Subay Temin Duyurusu Yayımladı!

2019 yılı Sahil Güvenlik Komutanlığı Muvazzaf sözleşmeli subay temini başvuru sonuçları belli oldu.

Sonuçları öğrenmek isteyenler, "Sahil Güvenlik Akademisi Başkanlığı Personel Temin Sistemi" web adresi; "https://vatandas.jandarma.gov.tr/PTM/Giris" üzerinden e- devlet ekranı aracılığıyla sorgulama yapabilecekler.

MUVAZZAF/SÖZLEŞMELİ SUBAY NASIL OLUNUR?

Muvazzaf, Sözleşmeli subay olmak için, Kuvvet Komutanlıkları, Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığı dönem ihtiyaçlarına göre en az 4 yıllık üniversitelerden alakalı mevzuatlara göre belirlenen bölümlerden mezun olmuş adaylardan ve adayların başvuru koşullarına uygun olmaları halinde alımlar yapılmaktadır.

Diğer yandan gerekli koşullara uygun olan ve sınavlarda başarı sağlayan erkek ile bayan adaylar, muvazzaf veya sözleşmeli subay/astsubay olarak görev alabilmektedir.

MUVAZZAF/SÖZLEŞMELİ SUBAY MAAŞI NE KADAR?

Muvazzaf, Sözleşmeli subay maaşları ise 2019 yılında belirlenen detaylara göre;

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) bünyesinde görev alan subayların maaşları ise rütbe, görev yapılan konuma göre farklılık gösterebilmektedir.

Buna göre subay maaşlarında en önemli detay "görev tazminatı" olarak bilinmektedir ve kısaca örnek verecek olursak, Şırnak'ta çalışan bir subay 1500 Türk Lirası görev tazminatı alır bunun yanı sıra, Mersin'de görevli subay ise 1000 Türk Lirası görev tazminatı almaya hak kazanır.

Subayların maaşları bu doğrultuda değişkenlik göstermektedir.

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

YORUM EKLE