Sahil Güvenlik ve Jandarma'da Başörtüsü Artık Serbest

Sahil Güvenlik Komutanlığı ve Jandarma Genel Komutanlığı kadın personelleri hakkında yürürlüğe girmesi beklenen yönetmelik resmi gazete'ninn bugünkü sayısında yayımlandı.

Askeri Personel 21.01.2017, 13:37
Sahil Güvenlik ve Jandarma'da Başörtüsü Artık Serbest

Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığı kadın personellerine ilişkin yönetmeliğin Resmi Gazetenin bugünkü sayısında yayımlandığı belirlendi.

Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığı'nın Personel Yönetmeliği Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlandı. Yayınlanan yönetmelikle beraber Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığı personellerine ilişkin, ilgili kanunlarda bulundurulan hükümlerin uygulanmasına dair usul ve esaslar belirlendiği açıklandı.

Gelen detaylara göre Jandarma ve Sahil Güvenlik'te kadın personellerine şapka, kep veya örgü bere altında yüzünü kapatmayacak şekilde başlarına taktıkları üniforma renginde bulunan desensiz giysileri giymesine izin verileceği belirlendi.

Resmi şekilde görevi başında bulunan hamile bayanlar ise hamileliğini belgelediği halde sivil kıyafet ile görevde bulunabilme yetkisi verilecek.

GEÇİÇİ GÖREVLENDİRME

İçişleri Bakanlığı tarafından Emniyet Genel Müdürlüğü, Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığı arasında bulunan her kademe içerisinde geçici görev değişikliği yaşanabilecek.

Kamupersoneli.net | ANKARA

Yorumlar (0)