Son Dakika... Jandarma Komando Uzman Erbaş Alımında Flaş Gelişme!

İçişleri Bakanlığı Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Başkanlığı Personel Temin Sistemi aracılığıyla komando uzman erbaş atama sonuçları açıklandı.

Askeri Personel 06.05.2019, 09:41
Son Dakika... Jandarma Komando Uzman Erbaş Alımında Flaş Gelişme!

Kırkağaç 6'ncı jandarma komando eğitim alay komutanlığı bünyesine gerçekleştirilen (ek atama) Komando Branşlı uzman erbaş atama sonuçları belli oldu.

Sonuçları öğrenmek isteyenler; Sahil Güvenlik Akademisi Başkanlığı Personel Temin web adresi sistemine giriş yaptıktan sonra ekranda çıkacak e- Devlet bağlantısı ile sonuçlar öğrenilebilecek...

PEKİ UZMAN ERBAŞ MAAŞLARI NE KADAR?

Uzman Erbaşlara sabit maaş verilmemektedir.

Türk Silahlı Kuvvetlerinde uzman erbaş olarak görevde bulunanların maaşları görev aldıkları yerlerde ne kadar yıllık personel olduğuna göre farklılık gösteren kriterlere göre hesaplanmaktadır.

Ancak uzman erbaş maaşları 2 Bin 500 Türk Lirası ile 5 Bin Türk Lirası arasında farklılık göstermektedir.

Bunun yanı sıra uzman erbaş maaşlarının görev yapılan bölgenin şart zorlukları ve görev ile operasyonların fazla olması durumunda uzman erbaş maaşlarının 5 Bin Türk Lirasına kadar çıkabildiği biliniyor.

Diğer yandan uzman erbaşın evli olması durumunda çocuk sahibi ve derecesi ile hizmet yılı fazla olması durumunda yüksek maaş alabilmektedir..

Yorumlar (2)
İbrahim 5 ay önce
Ne zaman yaş şartı kalkacak bilen var mı
Ali kemal aksoy 5 ay önce
Jandarma özel haraket timi jandarma sınavlarını kazandım aranamadım bekliyorum kaç aydır