Son Dakika... Jandarma Komando Uzman Erbaş Alımında Flaş Gelişme!

İçişleri Bakanlığı Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Başkanlığı Personel Temin Sistemi aracılığıyla komando uzman erbaş atama sonuçları açıklandı.

Son Dakika... Jandarma Komando Uzman Erbaş Alımında Flaş Gelişme!

Kırkağaç 6'ncı jandarma komando eğitim alay komutanlığı bünyesine gerçekleştirilen (ek atama) Komando Branşlı uzman erbaş atama sonuçları belli oldu.

Sonuçları öğrenmek isteyenler; Sahil Güvenlik Akademisi Başkanlığı Personel Temin web adresi sistemine giriş yaptıktan sonra ekranda çıkacak e- Devlet bağlantısı ile sonuçlar öğrenilebilecek...

PEKİ UZMAN ERBAŞ MAAŞLARI NE KADAR?

Uzman Erbaşlara sabit maaş verilmemektedir.

Türk Silahlı Kuvvetlerinde uzman erbaş olarak görevde bulunanların maaşları görev aldıkları yerlerde ne kadar yıllık personel olduğuna göre farklılık gösteren kriterlere göre hesaplanmaktadır.

Ancak uzman erbaş maaşları 2 Bin 500 Türk Lirası ile 5 Bin Türk Lirası arasında farklılık göstermektedir.

Bunun yanı sıra uzman erbaş maaşlarının görev yapılan bölgenin şart zorlukları ve görev ile operasyonların fazla olması durumunda uzman erbaş maaşlarının 5 Bin Türk Lirasına kadar çıkabildiği biliniyor.

Diğer yandan uzman erbaşın evli olması durumunda çocuk sahibi ve derecesi ile hizmet yılı fazla olması durumunda yüksek maaş alabilmektedir..

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

YORUM EKLE
YORUMLAR
İbrahim
İbrahim - 2 hafta Önce

Ne zaman yaş şartı kalkacak bilen var mı

Ali kemal aksoy
Ali kemal aksoy - 3 hafta Önce

Jandarma özel haraket timi jandarma sınavlarını kazandım aranamadım bekliyorum kaç aydır