Terörle Mücadele Kapsamında 33 Bin Asker ve Polis Alımı Yapılacak ! PÖH, Bordo Bereli ve JÖH Alımı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu terörle mücadele hakkında önemli açıklamalarda bulunmuştu. Bakan Soylu geçtiğimiz aylarda yaptığı açıklamalarında terörle mücadele kapsamında asker ve polis olmak üzere 33 bin personel alımı yapılacağını ifade etmişti. Bu alımların adaylar tarafından JÖH, PÖH ve Bordo Bereli branşlarında gerçekleştirilmesi talep ediliyor.

Terörle Mücadele Kapsamında 33 Bin Asker ve Polis Alımı Yapılacak ! PÖH, Bordo Bereli ve JÖH Alımı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu yaptığı açıklamalarında terörle mücadele için 33 bin personel alımı yapılacağını ifade etti. Peki size göre bu alımlar PÖH, JÖH, Bordo Bereli gibi hangi branşlarda yapılmalıdır? Adayların görüş ve taleplerini alıyoruz.

İçişleri Bakanlığının 2018 yılı bütçesi Türkiye Büyük Millet Meclisi Plan ve Bütçe Komisyonunda görüşüldü. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu bütçe görüşmelerinde çeşitli açıklamalarda bulundu. Bakan Soylu'nun açıklamalarında personel alımı bekleyen adayların yüzünü güldürecek müjdeler verdi.

33 BİN PESONEL ALINACAK

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun açıklamalarına göre terörle mücadele için 33 bin personel alımı yapılacak. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu terörle mücadelede en önemli unsurun personel kapasitesi olduğuna işaret etti ve toplamda 101 bin 782 personel istihdam ettiklerini belirtti. Ayrıca İçişleri Bakanı Süleyman Soylu bu alımları yapılan kişilerden 57 bin 149'unun göreve başladığını ifade etti.

ALIMLAR HANGİ BRANŞTAN OLMALIDIR?

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun bu açıklamalarının ardından adaylar çok sayıda geri bildirim gönderdi ve alımların sırasıyla Polis Özel Harekat (PÖH), Jandarma Özel Harekat (JÖH), Özel Kuvvetler Komutanlığı Bordo Bereli, Su Altı Savunma (SAS) Komandosu, Su Altı Taarruz (SAT) Komandosu ve sözleşmeli er alımı yapılması talep ediliyor. 

 ÖZEL HABER

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Aykut
Aykut - 5 ay Önce

Pöh alımı olsun artık

Cevdet bostan
Cevdet bostan - 5 ay Önce

Pöh aliimi sozu var bekliyoruz insAllah olur.

Serkan
Serkan - 5 ay Önce

Bu yaş sınırı neden 35 degil

Mert
Mert - 5 ay Önce

Tarih?

Hakan Çakır
Hakan Çakır - 5 ay Önce

Bordo bereli alsınlar

Emrah
Emrah - 5 ay Önce

Pöh alsinlar lise mezunlarıda alınsın

Zülküf
Zülküf - 5 ay Önce

30 yaş olur mu

ismet kalay
ismet kalay - 5 ay Önce

27 yaş sınırı çok düşük yaş sınırını yukseltseniz