TSK bünyesinde SAS, SAT Komandosu ve Bordo Bereli alımı talep ediliyor !

Türk Silahlı Kuvvetleri bünyesinde SAS, SAT ve Bordo Bereli alımı talep edilmektedir. Önceki yıllarda gerçekleştirilen Özel Kuvvetler Komutanlığı ve Deniz Kuvvetleri Komutanlığı subay alımı gibi alımların yapılması isteniyor.

Askeri Personel 23.09.2018, 14:41 23.09.2018, 15:08
TSK bünyesinde SAS, SAT Komandosu ve Bordo Bereli alımı talep ediliyor !

2016 yılında Türk Silahlı Kuvvetleri Özel Kuvvetler Komutanlığı ve Deniz Kuvvetleri Komutanlığı bünyesinde subay ve astsubay alımı gerçekleştirilmişti.

Alımlarda Deniz Kuvvetleri Komutanlığının SAT ve SAS Komandosu alımı yapacağı ve Özel Kuvvetler Komutanlığının da Bordo Bereli alımı yapacağı ifade edilmişti. Bu alımlar subay ve astsubay olarak ayrılmıştı. Statüye göre alımlarda ön lisans mezunu ve lisans mezunu olmak üzere eğitim seviyesi şartları ada aranmıştı.

Deniz Kuvvetleri Komutanlığı SAT ve SAS komandosu alımlarında adaylardan Dalgıç olur kararlı sağlık raporunun bulunması gerekiyordu. Bunun yanı sıra adayların Subay ve Astsubay olabilir sağlık raporunu almaları ve SAT ve SAS Özel İhtisas Kursuna katılabilir kararlı sağlık raporuna sahip olmaları gerekmekteydi.

YENİDEN SAT, SAS KOMANDOSU VE BORDO BERELİ ALIMI TALEP EDİLİYOR

Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından 2016 yılında gerçekleştirilen bu alımların ardından başka alım gerçekleştirilmedi. Uzman erbaş, uzman onbaşı, uzman çavuş, sözleşmeli er, subay ve astsubay alımları yapıldı ancak subay ve astsubay alımları Özel Kuvvetler Komutanlığına yapılmadı. Deniz Kuvvetleri Komutanlığı tarafından subay ve astsubay alımı yapıldı ancak bu alımlar da SAT ve SAS Komandosu pozisyonunda gerçekleşmedi. 

2016 yılında yapılan bu alımlarda kendilerine TSK bünyesinde istihdam şansı bulamayan adaylar 2 yıldır bu ilanların yeniden yayımlanmasını beklemektedir. Adaylar sitemize çeşitli geri bildirimler göndererek 2016 yılında yapılan alımların yeniden yapılmasını talep ediyorlar.

Peki siz hangi pozisyonda alım bekliyorsunuz? Yorum yaparak görüş ve taleplerinizi belirtebilirsiniz...

KAMUPERSONELİ.NET - ÖZEL HABER

NOT: BU HABERİN İZİNSİZ, AKTİF LİNK VERİLMEDEN, BİR BÖLÜMÜNÜN ALINMASI VEYA TAMAMININ KOPYANIP KULLANILMASI DURUMUNDA HUKUKİ SÜREÇ BAŞLATILACAKTIR…"

Yorumlar (40)
Yalçın Küçük 12 ay önce
Özel kuvvetler subay alımı talep ediyorum 27 yaş sınırının kaldırılmasını talep ediyorum
Mustafa Aydemir 12 ay önce
2 kez mülakata girdim biri onbaşı ikincisi sözlşmli er sorduğu soru şuydu sözlü mülakatta kara kuvvetleri kaç yılında hangi komutan tarafındandır kurulmuştur lise mezunu bile değilim sorduğu sorunun acaipliğine bak herşeyi geçmişim sadece sözlü mülakatım kalmış beni almadılar ve şimdi ise boş boş geziyorum vatana millete bir hayrım olacakken aylak oldum sağolsun devletimiz gençlere sahip çıkıyor
Musa Duran 12 ay önce
Bir Bordo Bereli olmayı kim istemez ki. yada SAT
Bence rütbe olmasın gönüllü olsun eğitimleri aldıktan sonra zaten rütbe verirler yanlış bilmiyorsam A ve B sınıfı Bordo Bereliler küçükken yetiştirme yurtlarından alıyorlar C sınıfı Bordo Bereliler subaydır. SAT komandosu C sınıfı Bordo Berelinin komutanı yani SAT komandosu daha mantıklı... MUSA DURAN 09.09.1999 Kayseri
Veli 12 ay önce
Özel kuvvetlere alım ve yaş konusunda da esneklik bekliyoruz.
Kemal 12 ay önce
Lisans mezunları in yaş şartı 32 ye cekilsin
birol meral 12 ay önce
vaktinde okumamis ama turkiyeye cok katkida bulunmak isteyen orta okul mezunlari var onlari uzman cavusluktan baska bir rutbeye alinmamasi yanlistir
Ömer 12 ay önce
Yaş sınırı 30 olsun
Engin sarı 12 ay önce
Sadece lise mezunu ve üstü sı ırlaması olmasın askere alırken bu sart yoksa bu kutsal görev içinde olmasın Ben orta okul mezunuyum özel kuvvetlere girmek yada erbaş yada astsubay su ay olmak istiyorum egitim den dolayı giremiyorum buna bi düzenleme gelsin orta okul mezunlarına girsin saygılar.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın