TSK ve Jandarma Uzman Erbaşlara Kadro Talebi Mecliste!

Cumhuriyet Halk Partisi İzmir Milletvekili Mehmet Ali Çelebi TSK ve Jandarma Uzman Erbaşlara kadro talebi hakkında Mecliste yeni açıklama yaptı. Çelebi açıklamasında ise; "Uzman erbaşlarımızın yakıcı sorunlarını Meclis’te dile getirdim.”3600 göstergeyi şehit olsa namazını kıldıracak imama vermeyi düşünüyorsunuz ama uzman çavuşa yok." dedi. İşte ayrıntılar.

Askeri Personel 31.05.2019, 15:06
TSK ve Jandarma Uzman Erbaşlara Kadro Talebi Mecliste!

TSK ve Jandarma Uzman Erbaşlara Kadro verilmesi talebi Cumhuriyet Halk Partisi İzmir Milletvekili Mehmet Ali Çelebi tarafından Meclise sunuldu.

Mehmet Ali Çelebi'nin açıklamalarından satır başları;

"Uzman erbaşlar sözleşmeli çalışıyorlar ve kadroları yok. Bir yıl içerisinde 90 gün hava değişimi istirahatı alırsalar o sözleşmede yok, sözleşme fesh ediliyor.

Mahalle bekçisine devlet silah veriyor. Uzman çavuşa tabanca yok. Teknik kapasitelerini artıracakları uzman çavuş okulu yok.

Devlet kadrolarında herkese kıdem var uzman erbaşa yok. Bir senelik uzman çavuşla, 20 senelik uzman çavuş aynı.

Uzman çavuşluktan, astsubaylığa geçiş yüzdesi yüzde 10. Herkese aile hayatı var. Uzman erbaşa yok.

Hakkariye gidiyor, geçici görevle Kayseri'ye gönderiliyor batıya gidecem rahatlayacağım diye seviniyo ama Kayseri'deki birlik Şırnak'a verilmiş. Ve bunlar geçici görevler doğu hizmet görevlerinden sayılmıyor. Herkese var uzman çavuşa lojman yok yüzde 5.

3600 göstergeyi şehit olsa namazını kıldıracak imama vermeyi düşünüyorsunuz ama uzman çavuşa yok Nöbet yönetmelikleri yok izin yönetmelikleri yok, tayin yönetmelikleri yok, sağlık yönetmeliğinde açıklayıcı maddeler yok.

Sicil yönetmelikleri yok. " dedi.

İLGİLİ YÖNETMELİK ŞU ŞEKİLDE

Yorumlar (3)
Benimde oglum uzman cavus olmak istiyor askerliyini yapmadi askerlik sartini kaldirsaniz cok guzel olucak oglum meslek lisesini bitirmis birkere basvurdu yastan cagirmadiniz oglum cok olmak istiyor zaten askerlik yaptiracaksiniz insallah yazimi gorursu 7 ay önce
sezgin ERMİŞ 7 ay önce
SĞZLEŞMELİ ERLER BU ÜLKE İÇİN GÖREV YAPMIYORMU ONLARA NEDEN KADRO VERMİYORSUNUZ
ÖMER ÜNLÜ 7 ay önce
VATANIM İÇİN