Uzman Çavuşlara Kadro Verilecek Mi? Uzman Çavuşlar Müjdeli Haberi Bekliyor

Uzman çavuşlar tarafından yıllardır kadro müjdesi bekleniyor. Milli Savunma Bakanlığı tarafından uzman çavuşlar için bir çalışma başlattığı ifade edildi. Bu çalışma kapsamında uzman çavuşlara kadro verileceği ve çalışmanın sonuna gelindiği ifade edildi.

Askeri Personel 19.02.2019, 17:43 Batuhan
Uzman Çavuşlara Kadro Verilecek Mi? Uzman Çavuşlar Müjdeli Haberi Bekliyor

UZMAN ÇAVUŞLARA KADRO VERİLECEK Mİ?

Uzman Çavuşların sorunları hakkında MHP Genel Başkan Yardımcısı İzzet Ulvi Yönter bir açıklama yaptı.

Yönter açıklamasında uzman çavuşlara kadro verilmesine ilişkin Milli Savunma Bakanlığının bir çalışmasının olduğuna dikkat çekti.

MHP Genel Başkan Yardımcısı İzzet Ulvi Yönter'in açıklamalarına göre Milli Savunma Bakanlığının çalışmaları kapsamında en kısa sürede müjde verilecek. Bunun yanı sıra İzzet Ulvi Yönter uzman çavuşların kadroya alınmasının bütçeye ek bir yük getirmeyeceğini de sözlerine ekledi.

Bunun yanı sıra CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da sözleşmeli er ve uzman erbaşların sorularına değindi. Kemal Kılıçdaroğlu açıklamalarında sözleşmeli erlerin özlük haklarına değinerek bu sorunların ilkini sözleşmeli erlerin evlerine gidememeleri olarak açıkladı.

Kemal Kılıçdaroğlu Uzman Çavuş ve Astsubayları örnek göstererek bu askeri personellerin akşam evlerine gittiklerini ancak sözleşmeli erlerin kışlada kaldıklarını vurguladı. Konu ile ilgili olarak CHP Genel Bşakanı Kılıçdaroğlu açıklamalarında şu ifadelere yer verdi:

"Orduda 7 yıl görev yapan sözleşmeli er erbaşlar evlerine gidemiyorlar. 7 yıl evlerine gidemiyorlar. Ancak yılda 30 gün izin var veya 15 gün mazeret izni veya doğum ölüm izni 7 günlük evlilik izni var. Sonra 7 yıl kışlada bekleyeceksin tıpki erler gibi. 7 yıl boyunca kışlada er koğuşunda kalmak zorundalar. Neden? Bunlar insan değil mi?"

ÇÖZÜM ÖNERİSİ

Kılıçdaroğlu açıklamalarında çözüm önerisinde de bulunarak uzman er ve uzman onbaşıya verilen hakların sözleşmeli erlere de verilmesini gerektiğini ifade etti. Ayrıca Kılıçdaroğlu konu ile ilgili olarak "Uzman er ve uzman onbaşıya verilen haklar bunlara verildiği zaman bu sorun da büyük ölçüde çözülmüş olacak. Ordu milletvekilimiz araştırma önergesi hazırladı Meclis'e verdi" dedi.

Yorumlar (3)
Ahmet 5 ay önce
Güvenlik korucularına gene birşey yok
Güvenlik korucuları 5 ay önce
Güvenlik korucularına gene birşey yok biz bu vatan için hizmet vermiyorsunuz şehit vermiyormuyuz veriyoruz niye bizi düşünen yok
Uzman 6 ay önce
Allahınız kurban şehit olmadan görün...