Uzman Erbaş Başvuruları Nasıl Yapılır? Şartları Nelerdir?

Milli Savunma Bakanlığı zaman, zaman yayımladığı ilanlar kapsamında uzman erbaş alımı yapıyor. Söz konusu yayımlanan ilanda uzman erbaş alımlarına nasıl başvuru yapılabileceğiyle alakalı olarak detayları derledik.

Askeri Personel 05.10.2018, 15:04
Uzman Erbaş Başvuruları Nasıl Yapılır? Şartları Nelerdir?

Kara Kuvvetleri, Deniz Kuvvetleri ve Hava Kuvvetleri Komutanlıkları tarafından yayımlanan uzman erbaş alımlarıyla alakalı olarak başvuruların nasıl yapılacağı hakkında detayları paylaşıyoruz.

PEKİ UZMAN ERBAŞ ALIMLARINA KİMLER BAŞVURU YAPABİLİR?

Uzman erbaş alımlarına Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan, erkek olan, en az lise mezunu veya dengi okuldan mezun olmuş olsa bile denkliğini kabul ettirebilen adaylar başvuru yapabilir.

Ayrıca askerlik görevini erbaş veya er olarak yapanların başvuruları değerlendirmeye tabi tutulacak. Ayrıca başvuru yaptığı esnada görevini yapmaya devam ediyor ise birlik komutanlıkları tarafından düzenlenmesi gereken belgede "uzman erbaş olur" yazması gerekmekte.

Diğer yandan askerlik hizmetini yapmış olan adaylar için başvuru tarihinin ilk günü itibariyle terhisinin üzerinden beş yıldan fazla süre geçmemiş olması gerekiyor.

Başvuru yapılan yılın Ocak ayının ilk günü itibari ile 27 yaşını bitirmemiş olmak ve 28 yaşından gün almamış olmak gerekiyor.

Silah altında olan adayların çevrimiçi olarak başvurularını tamamlamalarından sonra komutanlığa özlük dosyalarının muhafaza edildiği ilk amirine başvuru yapmaları gerekecek.

Adaylar eğitimleri ile mesleklerine göre Kara, Hava ve Deniz komutanlıklarından herhangi birine başvuru yapabilecekler.

Başvuru formunu doldurmayan adayların başvuruları T.C. Kimlik numaraları ile başvuru merkezinde kayıt altına alınacak.

Yaptıkları başvuruya yönelik olarak kabul edilen adaylara faaliyet takvimi kapsamında ifade edilen tarih üzerinden seçim başvuru durumlarını takip ederek işlemleri öğrenmesi kendi sorumluluğunda olacaklardır...

Kamupersoneli.net I ANKARA

Yorumlar (0)